Ovenči si príbytok a.k.a. zahraj farbami

IMG_7442

Milé sedmokrásky, ak ste šikovnice šikovné a máte tvorivé ručičky, pripravili sme pre vás DIY tutoriál, ako si jarne ovenčiť svoj príbytok. Tak šup do toho, nech to u vás doma farbami len tak hrá.

Na prípravu budeme potrebovať 

           
IMG_7413(1)

Aranžovacia hmota/kruhový veniec

Záhradkárske nožnice

10 tulipánov

14 veterníc (môžete použiť aj iné druhy kvetov)

Mach a konáriky s pukmi

Nádobu s vodou

Postup

Do veľkej nádoby napustíme vodu. Aranžovaciu hmotu necháme voľne ponoriť do vody tak, aby sa celá namočila a napila vodou. Hmotu nasiaknutú vodou položíme na ozdobný tanier alebo podnos.

Konáriky si nastriháme na krajšie vetvičky, približne 5 – 8 cm. Postupne ich zapichujeme po celom obvode tak, aby vytvorili základ pre veniec.

IMG_7420

Tulipány a veternicu si taktiež skrátime pomocou záhradkárskych nožníc približne na dĺžku 4 – 7 cm.

IMG_7419
Pri skracovaní používame kolmý rez, aby bola plocha rezu čo najmenšia, tak zabránime praskaniu stonky. Na výplň venca môžeme použiť aj listy z tulipánov.

Kvety postupne zapichujeme do medzier medzi vetvičky. Ak nám presvitá aranžérska hmota, medzery vyplníme machom.

IMG_7423

Na záver na veniec uložíme dekoračné vajíčka. Najvhodnejšie je ich uložiť medzi konáriky tak, aby pri presune nevypadávali. Veniec zalievajte aspoň každý druhý deň. Na tanier nalejte vodu, aby vsiakla do aranžárskej hmoty. Takto bude váš domov ovenčený dlhšie :)

IMG_7447

Facebook Comments
Tags from the story
, ,
Written By

Dve mladé a odvážne ženy, ktoré svoje detstvo prežili dobrodružne na jednej dedine. Okrem priateľstva ich spája, lásku ku kvetom a floristike. Život žijú naplno a využívajú každú voľnú chvíľu, tvoria svet okolo seba. Spoločne založili Kvetinový ateliér Peony.