Rozkvitni v Láskykvet: DIY venček do vlasov

0

Veniec živých kvetov je to, čo ťa rozžiari, a vyrobiť ho je jednoduché! Stačí naozaj málo, aby si rozkvitla v Láskykvet.

Veniec je veľmi jednoduchý, za pár minút je hotový a kvietky vydržia sviežo niekoľko hodín. Na prípravu budeme potrebovať záhradkárske nožnice, kliešte na drôt, drôt, stužku, floristickú pásku a niekoľko krásnych a farebných kvetov.

1

Na veniec sme použili iskerník, viackvetú ružu, kotúč, veroniku a rôzne druhy zelene. Na veniec sme zaplietli približne 35 kusov kvetov. Všetky kvety očistíme od lístkov.

2

Na začiatok si pripravíme základ pre náš pestrý veniec. Odstrihneme si 2 kusy drôtu, 35 – 39 cm dlhé, a spletieme ich dokopy. Na oboch koncoch vyrobíme očká, cez ktoré nakoniec prevlečieme stuhu. Dĺžku drôtu si môžete prispôsobiť podľa obvodu hlavy.

3

Pripravený drôt omotáme floristickou páskou. Ak ju neviete nikde kúpiť, nezúfajte a vynájdite sa. Namiesto nej môžete použiť stuhu alebo textíliu.

4

Všetky kvety a zeleň skrátime záhradkárskymi nožnicami na dĺžku 4 – 5 cm. A ideme na to! Na začiatok začneme so zeleňou, postupne pridávame kvety. Každý pridaný kvet, zeleň omotávame páskou alebo stuhou. Ak použijeme floristickú pásku, kvety vydržia dlhšie svieže.

5

Postupne pridávame kvety a priebežne ich striedame, aby bol veniec pestrý a zaujímavý.

6

Podarilo sa! Veniec krásy je hotový a už stačí len na každé očko na drôte priviazať stuhu, aby sa dal veniec nosiť.

7

Veríme, že ste to s ľahkosťou zvládli a s vaším venčekom žiarite, milé sedmoKRÁSKY :)

Krásne fotky nám nafotil Matúš Kováčik, za čo mu veľmi pekne ďakujeme!

Facebook Comments
Tags from the story
, ,
Written By

Dve mladé a odvážne ženy, ktoré svoje detstvo prežili dobrodružne na jednej dedine. Okrem priateľstva ich spája, lásku ku kvetom a floristike. Život žijú naplno a využívajú každú voľnú chvíľu, tvoria svet okolo seba. Spoločne založili Kvetinový ateliér Peony.