DIY prírodné vychytávky, aby si aj ty mala super pleť

pleťové masky

Keď sa z času na čas naskytne voľný večer, spravím si z neho taký ten „babský“. Maska na tvár, maska na vlasy, kúra na nechty a poctivo si oholiť nohy. Nakoniec ten dobrý pocit, ktorý je na nezaplatenie. V mojom prípade ma trápi veľmi problematická pleť, vyskúšala som už asi všetko, čo mali v drogériách a lekárňach, no akosi mi nič poriadne nepomohlo. Potom na mňa prišiel pocit zúfalstva. Keď žena nie je so sebou spokojná, trpí jej sebavedomie a to moje pomaly už začalo búchať dverami. Obrátila som sa teda na prírodnú pomoc.

Vždy mi to bolo veľmi blízke, v bylinkách sa vyznám už od detstva a internet je plný múdrych rád. Hľadala som nejaké recepty na prírodné pleťové masky a samozrejme, že som našla. Problém bol v tom, že polovicu ingrediencií som doma nemala a tak som si teda povedala, že skúsim zaimprovizovať. Naštudovala som si, ktorá prísada je dobrá a na čo konkrétne, a doma som si zmixovala svoje prírodné zázraky. Doslova!

Zázrak menom SÓDA BIKARBÓNA, o ktorej je momentálne právom počuť z každej strany, používam ako píling. Spravíte si pastu, len zo sódy a trocha vody. Vymasírujte si celú tvár, môžte nechať aj chvíľu pôsobiť, max. 10 minút. Sóda vyčistí upchaté póry a vypne vrásky. Pri zmývaní sa nezľaknite, ak bude pleť trošku páliť, hneď to prejde. Po tomto vyčistení si dám nasledujúcu masku. Ktorú si aj samé vyrobíte za pár minút.

AVOKÁDO, na ktoré teda nedám dopustiť ani čo sa kuchyne týka, tak z kúpeľne ho nepúšťam už vôbec. Zoberiete jedno podotýkam zrelé avokádo, prekrojíte ho na polovicu, z jednej si spravíte masku a tú druhu šupnite napríklad do šalátu. Avokádo je plné zdravých tukov, za ktoré sa nám naše telo poďakuje. Tak isto dodáva pleti vitamín E a hydratuje.

Ďalším zázrakom je MED. Ak spojíme avokádo a med dokopy, dostaneme hydratačnú bombu, pretože med na seba naviaže vlhkosť, má čistiace a antibakteriálne účinky, upokojuje podráždenú pokožku. Ak do avokáda a medu pridáme ešte ŠKORICU, ktorá podporí svojimi antibakteriálnymi účinkami silu medu, dostaneme vynikajúcu pleťovú masku. Škorica zabíja baktérie, ktoré môžu za tvorbu akné, a tiež zmierňuje začervenanie. Postup je úplne jednoduchý. Do malej nádobky šupnite avokádo, poriadne ho roztlačte lyžičkou, ak bude zrelé, pôjde to jednoducho. Potom pridajte polievkovú lyžicu medu – a ak v ňom budú scukornatené kryštáliky, o to lepšie, pretože fungujú ako píling. Ak taký nemáte, nič sa nedeje. A nakoniec posypte mletou škoricou, bude stačiť čajová lyžička. Riadne premiešajte a môžete ihneď aplikovať. Na tvári si ju nechávam 15 – 20 minút, záleží od toho, ako rýchlo sa med začne topiť a stekať. Mám ju odskúšanú na sebe a vrelo ju odporúčam. Zachránila mi život.

Proces skrášľovania zakončím tým, že si pleť poriadne premasírujem LEVANDUĽOVÝM OLEJOM. Skľudní, hydratuje, navyše krásne vonia a pomáha v boji proti akné. Má sedatívne účinky a dokážete ho použiť na celé telo, napríklad aj na masáže. Čo sa pleti týka, nemôžem si ho vynachváliť. Nie je ťažké zohnať ho a dokonca nestojí ani nekresťanské peniaze. Ak si ho chcete zadovážiť, zájdite do ktoréhokoľvek bio obchodu so zdravými vecami.

Ale aby som zase nekrivdila klasickým krémom, musím tu spomenúť ešte jeden zázrak, ktorý je možno trošku netradičný ako pleťový krém, ale môžem ja za to, že to funguje?! Predstavujem vám SUDOCREAM. Áno ten, čo sa dáva deťom na prdelku. A priznávam, že už viem, čo znamená mať „pleť ako detskú prdelku“, dokonca aj ja. Tento krém aplikujem vždy pred spaním na celú tvár, a dokonca ho používam ako podkladový krém pod make up. Divné?! Možno áno, ale funguje a nedám si naň dopustiť.

Drahé sedmoKRÁSKY, skúšajte, hľadajte a hlavne sa nebojte experimentovať!

Facebook Comments
Tags from the story
, ,
Written By

Miluje mačky a ako ony, mačkuje sa celé dni a keď zatúži po zmene, vyrazí do ulíc. Miluje spontánne momenty, dobré jedlo a čierno – biele fotografie.