Letné festivaly a ako na ne

FullSizeRender(3)

Vonku to už konečne vyzerá, že sa skutočne blíži leto a príjemné veci s ním súvisiace. Letné festivaly sú veľkým lákadlom a zároveň zaťažkávajúcou skúškou pre jednotlivcov – z rôznych dôvodov, samozrejme a hlavne pre každého z dôvodu iného :).

Trafiť vhodné oblečenie na festival je v našich zemepisných šírkach pomerne náročná záležitosť, pretože ak je jeden deň horúco na nevydržanie, neznamená to, že zajtra, alebo len v noci, bude tak isto. Je teda jasné, že sa treba vybaviť komplexne a zobrať si veci pre každý prípad.

Asi typickým festivalovým lookom je mix etno a hippie štýlu, čo je z pohľadu histórie pochopiteľné. Z praktického hľadiska už len taká drobnosť, ako sú strapce na topánkach, sukni či taške, je však veľmi diskutabilná vec :).

Takže na čo netreba zabudnúť pri balení vecí? Ak beriem čisté spodné prádlo a ponožky ako samozrejmosť, ktorú netreba pripomínať, tak sa určite oplatí pripraviť sa na teplo aj zimu, slnko aj dážď. Krátke nohavice sú do horúčav záležitosťou najpraktickejšou, ale šaty, či už dlhé, alebo krátke, tiež nie sú na zahodenie. Výhoda je, že tieto dva úplne odlišné kusy oblečenia môžete skombinovať a dostanete veľmi komfortný základný outfit. Košeľové šaty zapnete len tesne nad bruškom a vyššie krátke (prípadne dlhé) nohavice tak zostanú priznané a viditeľné…

Dobrá ochrana proti spáleniu slnkom je kimono – s opaskom či bez – z ľahučkej vzdušnej látky. Dlhé nohavice odporúčam pribaliť nielen kvôli večernému chladu, ale napríklad aj proti komárom…

Určite je dobré mať niečo nie tekuté na zahriatie, teda nejakú mikinu, sveter, proste niečo mäkkučké a teplé. Nepremokavá bunda sa určite zíde tiež a aj šatka na krk. Čím väčšia, tým lepšie, zároveň môžete objaviť nekonečné množstvo spôsobov využitia tohto (v podstate) obdĺžnika látky. Omotať sa dá nielen okolo krku, zakryjete ním aj plecia, prípadne zabalíte celú hornú časť tela, dá sa použiť ako pareo – sukňa uviazaná na uzol na boku alebo vpredu, môžete ju použiť ako deku na sedenie… Fantázii sa medze nekladú a v sparťanských podmienkach sa ráta každý nápad…

Klobúk je výhodou, najmä keď celý deň svieti slnko, a slnečné okuliare v lete snáď ani netreba pripomínať. Z topánok treba aspoň dve verzie: sandále alebo šľapky a tenisky alebo pevnejšie, nepremokavé šnurovacie (ideálne) členkové topánky.

Malá taška alebo ruksak, kde budete nosiť všetko, čo treba mať celý deň poruke, je samozrejmosť. Čo sa týka doplnkov a šperkov, fantázii sa medze nekladú, ako som už písala, typický festivalový look je v hippie štýle, takže kľudne veľa a ešte viac.

Pre inšpiráciu je tu pár outfitov v rôznych štýloch, tak sa možno nájdete v inom, nie práve hippie…FullSizeRenderFullSizeRender(1)FullSizeRender(2)FullSizeRender(4)

Dôležité je cítiť sa pohodlne, uvoľniť sa, zabaviť sa a poriadne si to užiť, tak na to nezabudnite!

Facebook Comments
Written By

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.