Meet the Jaggers: Bianca a Mick

jaggers

Pýtate sa, milé sedmoKRÁSKY, čo má spoločné študentka politológie z Nikaraguy a jeden vychudnutý, stále kontroverzný a svojrázne tancujúci britský rocker? Odpoveď znie: najviac médiami dokumentovanú tajnú svadbu 70-tych rokov.

Bianca Perez Mora Maciaz – mladá žena, ktorá dostane perfektné štipko na univerzite v Paríži, číta Camusa, Sartra a jej absolventský život znie presne tak, ako by ste si predstavovali študentský život v Paríži 60-tych rokov, stretne svoju prvú vážnu známosť. Jej boyfriend je Michael Caine ( áno, to je ten, ktorý naposledy hral v La Giovinezza alebo v Temnom rytierovi). Vraj ich zoznámil ich spoločný krajčír (nuž, začínam si uvedomovať, aké dôležité je mať svojho kaderníka, krajčíra alebo niekoho z podobného odvetvia – zdá sa to byť cesta, ako spoznať niekoho, koho sme predtým nepoznali… Iman? Bianca?) Presťahujú sa spolu do Londýna, Bianca hovorí, že Michael je povrchný, nie až taký láskavý a bum – romanca je preč.

Bianca si ide (možno) vyčistiť srdce a hlavu na koncert a vyberie si Rolling Stones. Tam, na afterparty, hodí reč s Mickom Jaggerom a viete, ako to ide ďalej – slovo dalo slovo a sme v roku 1971, kedy sa v Saint Tropez ozývajú svadobné zvony, blikajú svetlá fotoaparátov, Mick ešte spraví scénu, lebo jeho budúca manželka odmietne podpísať predmanželskú dohodu, ale vlastne všetko končí spoločným „áno“. Toto spoločné áno ale vydržalo asi sedem rokov, i keď Bianca sa v jednom rozhovore vyjadrila, že jej manželstvo s Mickom Jaggerom skončilo dátumom ich sobáša (hovorí sa, že spolu vydržali len kvôli svojej prvej dcére Jade Jagger, ktorú sem-tam strážil aj Andy Warhol). Bianca bola zároveň Mickovou prvou a poslednou manželkou.

A ako si Biancu Jagger zapamätať trochu viac ako len tú ženu, ktorá trávila tajomné noci v newoyrskej 54 spolu s Andym Warholom, Trumanom Capote-m a bielym koňom? (Nie, nie, teraz nehovorím metaforicky – ozajstný biely kôň v Klube 54.)

Ak vás zaujímajú ľudské práva, určite si checknite jej nadáciu Bianca Jagger Human Rights Foundation, pozrite si jej prejav na Valnom zhromaždení OSN alebo si prečítajte jej veľvyslaneckú agendu v Rade EÚ, kde pôsobí doteraz. A ak máte radi/rady spojenie estetickosti a inteligencie, určite si pozrite aj to, ako Bianca dokonale ostrí svoj osobný štýl k svojim ostrým lícnym kostiam.

Facebook Comments
Tags from the story
, , ,
Written By

Temple Drake je žena prostoreká (občas) rebelantka s dušou kreatívnou a nadšenou a mnohokrát aj s dušou citlivou. Rada sa obšmieta okolo výkladných skriní, šatníkov a starých fotografií. Keď je doma sama alebo na výskumnej prechádzke okolia rada si fičí na svojej obľúbenej hudbe a podkastoch. Nepohrdne a ani sa nezľakne dobre vybranej spoločnosti.