Booklist na víkend: Leto je už na dosah

booklist

Leto je už na dosah, už len pár dní a školy zatvoria svoje brány, v práci si vezmeme dovolenky a vyberieme sa na výlety a pobyty pri mori. A čo je lepšie, ako si na horúcom piesku alebo v tieni lesa čítať skvelú knihu, ktorá zabaví, poteší a vyvolá trochu iné pocity ako stres? Prinášam vám päť tipov na skvelé letné (nie však závity-vyrovnávajúce) čítanie.

Trón zo skla od Sarah J. Maas

Fenomén, ktorý zasiahol knižný svet, skvelá séria o vrahyni Celaene, ktorá vám nakope zadok a zároveň vo vás vyvolá záplavu citov. Celeana sa síce dostane z najhoršieho väzenia, no musí vyhrať nad ostatnými vrahmi a zlodejmi a stať sa kráľovou dýkou – zabíjať preňho päť rokov, až potom môže byť slobodná. Nie je nič lepšie, ako si v lete sadnúť do trávy či na pláž a nechať sa unášať svetom plným intríg a nebezpečenstva so skvelou ženskou hrdinkou, ktorá sa vie o seba postarať.

giphyxx

Iba jeden deň od Gayle Formanovej

Alison strávi jeden deň v Paríži s neznámym Holanďanom. Ten jeden deň však stačí na to, aby ju od základov zmenil. Nič už nie je také, ako predtým. Ani sama Alison. Pretože Willem jej otvoril nové obzory, vypustil z nej nové ja, ktoré sa skrývalo pod povrchom poslušného dievčatka. Prejde rok, kedy o ňom nemá žiadne správy, no nedokáže naňho zabudnúť. Na letné cestovanie ako stvorené.

dd

Panika od Lauren Oliverovej

Jedno leto. Jedna hra. Len nesmieš mať strach. Heather sa do Paniky dostala úplnou náhodou, vôbec nie s cieľom vyhrať. Heather nechce vyčnievať. Ale všetko sa mení. V Panike nie je nič také, ako sa na prvý pohľad zdá. Dodge sa pre zmenu do Paniky prihlásil, aby vyhral, dopredu ho poháňa tajomstvo, ktoré mu pomáha napredovať. Skvelé čítanie na nudné letné večery, kedy zatúžite po troške napätia.

gg

Sen noci svätojánskej od Williama Shakespeara

Hermia sa nechce vydať za Demetria, do čoho ju núti otec, inak si musí vybrať medzi smrťou alebo budúcnosťou mníšky. Hermia a jej milovaný Lysander sa rozhodnú utiecť, avšak spravia chybu a prezradia tajomstvo Helene, ktorá miluje Demetria, a všetko sa komplikuje a zmotáva ako v priemernej telenovele. To pravé čítanie na letné, sparné dni

giphyss

Pokánie od Iana McEwana

A znova jedno horúce leto, v ktoré sa to všetko začne. Briony je malé dievča s obrovskou fantáziou, túžiace po senzáciách a pozornosti. A tak to, čo sa začalo ako obyčajný dievčenský rozmar, pokazí život dvom mladým ľuďom. Veľmi dojímavý a poburujúci príbeh, keď si v lete potrebujete prečítať aj niečo vážnejšie, aby vám neodumreli mozgové bunky.

ee

gifs: www.giphy.com

Facebook Comments
Tags from the story
, ,
Written By

Susinnon je knihomoľka a beznádejná romantička, ktorá žije vo svojom svete zázrakov a potom o tom píše aj na svoj blog, ktorý sa volá (ako inak) Zuzanka v krajine zázrakov.