Ako som našla samú seba

agf
sdf

Je zvláštne, že žijete samé so sebou toľko rokov a pri tých mužoch a vzťahoch ani neviete, kto ste. Stále sa prispôsobujeme, robíme kompromisy… Áno, ja viem, že to robíme z lásky, ale kde je hranica?

Randila som od pätnástky. Rozišla sa s jedným a o mesiac prišiel ďalší. Neboli to krátke vzťahy, ale okolo tých dvoch rokov to začalo haprovať v každom jednom. Prvý, druhý, tretí, štvrtý… A utiekla som do Ameriky, aby som si vyčistila hlavu a našla konečne samú seba. A verte či neverte, NAŠLA SOM SA. Trvalo mi to len dvadsaťtri rokov. Do tej doby som nevedela, koľko voľného času pre seba mám. Bola som ďaleko od ľudí z môjho okolia, čo bolo na jednej strane ťažké, na strane druhej však oslobodzujúce. V tom ďalekom svete mi bolo dobre. Začala som maľovať obrazy. Potom som začala písať básničky pre deti, ktoré by som niekedy v budúcnosti chcela vydať. Začala som spoznávať seba – kto som, čo chcem, čo sa mi páči a čomu (hlavne komu) sa už budem vyhýbať.

Po roku prišla na Slovensko iná Zuza. Zuza s názorom. Nechcem povedať, že dovtedy som ho nemala, ale bála som sa ho vyjadriť. Chcel ísť do kina, tak sme išli do kina. Chcel ísť na pizzu, tak sme jedli pizzu. Na otázku „Čo chceš robiť?“ som radšej odpovedala „neviem“. Najvtipnejšie je na tom to, že NEVIEM prečo. Bola som zaľúbená, no nie veľmi šťastná. Ale jednoducho mi to bolo asi jedno. Či čo… Bola som sama takmer tri roky. Nechcene. Alebo chcene? Aj keď sa nejakí muži mihali okolo mňa ako čmeliaky nad sedmokráskou, nevedela som si predstaviť vzťah. S nimi. Už to nebolo to dievčatko, čo si išlo ruky, nohy dolámať za mužom, ktorého ľúbilo. Zrazu som chcela, aby si tie nohy lámal kvôli mne on (láska, nemyslím to doslova, dobre? 😛 ). Uvedomila som si svoju hodnotu a s ňou prišiel aj hodnotný muž.

Hodnota nie je to, že sa stanete namyslenou kravou, ktorá bude odháňať mužov svojou aroganciou, že veď ja som super mega top žena a ty mi nesiahaš ani po prvú striu. Uvedomenie si svojej hodnoty je o tom, že keď rady dávate (nemyslím to dvojzmyselne :) ) a obetujete sa, urobíte sto kompromisov, tak by sa vám to malo vracať dvojnásobne. Podľa wiki je „Kompromis vzájomné vyrovnanie strednou cestou alebo dohoda na základe vzájomných obojstranných ústupkov.“ Ja v mojom vzťahu nerobím skoro žiadne ústupky a môj partner tiež nie. Podporujeme sa, nevyčítame si. Tešíme sa zo šťastia toho druhého.

Všetci nás ovplyvňujú a všetko nás posúva ďalej, ale niekedy tá najväčšia a najhodnotnejšia premena príde, keď zostaneme úplne samé a uvedomíme si, kto sme, čo chceme a kam smerujeme…

Facebook Comments
Written By

Rada maľuje, tancuje, píše, hrá na klavír a cestuje. Momentálne žije na opačnom konci sveta, ale vždy vie, kde je jej domov.