Určite sledujte: Amy Schumer

amy

V poslednej dobe sa zdá, že kam sa otočím, je tam Amy Schumer. A to je dobrá vec. Dovoľte, aby som ju predstavila tým z vás, ktoré ju nepoznajú.

Amy Schumer je komička z Long Islandu. So svojím standupom začala dávno a dlho to bola jediná vec, ktorú robila. A keď hovorím dlho, myslím tým roky. Cestovala po celých Spojených štátoch. Tvrdá práca sa oplatila a má za sebou už dva HBO špeciály – Amy Schumer: Mostly Sex Stuff a Amy Schumer: Live from the Apollo. Jej standup persona je, jemne povedané, bez škrupúľ :) Nepretvaruje sa, na plné ústa hovorí to, čo si všetci myslia, a ako žena po tridsiatke bez záväzkov si užíva sex a nebojí sa o tom hovoriť.

Aby toho nebolo málo, Schumer má vlastnú sketch comedy show Inside Amy Schumer, ktorá je čoraz populárnejšia a žne úspechy na všetkých frontoch. Prostredníctvom tejto show vtipne a kriticky reaguje na súčasný spoločenský stav. Nemá problém vystreliť si z iných rovnako ako zo seba, ale najdôležitejšie je, že sa nebojí kontroverzných tém. Inside Amy Schumer nám tak nastavuje zrkadlo, do ktorého keď sa pozrieme, až tak do smiechu nám nie je.

Aby toho nebolo málo, minulý rok v lete napísala a hrala hlavnú úlohu vo filme Trainwreck. Je to trošku iná romantická komédia. Neuvidíte tu Jennifer Lopez, ako zmätene a roztomilo pobehuje, zatiaľ čo ju Matthew McConaughey naháňa. Namiesto toho uvidíte príbeh ženy, ktorá má reálne problémy, ktoré sa na konci samozrejme vyriešia. Ale do veľkej miery nie za pomoci hlavného hrdinu – Amy si ich dokáže vyriešiť sama.

Toto všetko je síce pekné, ale prečo vám tu o nej vlastne píšem? Čím je výnimočná? Schumer kráča po stopách kráľovien ako Tina Fey alebo Amy Pohler. Nie je typická holywoodska hviezdička s XSkovou veľkosťou, čo je aj fakt, na ktorý často poukazuje. Pravdepodobne by sa k tomu nevyjadrovala, ale všetci ostatní túto potrebu (vôbec nie) prekvapivo majú. Keď bola nedávno vybraná do legendárneho kalendára Pirelli ako jedna z výnimočných a vplyvných žien, rozhodla sa pózovať nahá. Ako neskôr poznamenala: „Posledná vec, ktorú chcete počuť po tom, čo zapózujete nahá, je, že ste statočná.“

Amy otvára dôležitý dialóg pre všetky ženy, nebojí sa povedať názor často a nahlas a naviac toto všetko robí s humorom. Jej tvorba spracováva dôležité témy a často rozpútava rozhovor, ktorý by sa bez jej pričinenia nestal. Asi najlepšia vec na Amy však je, že pôsobí bezprostredne a neumelo. Vyzerá ako baba, s ktorou by ste išli na drink alebo výlet a celý čas sa pučili od smiechu. Checknite Inside Amy Schumer alebo Trainwreck, poprípade si nájdite Amy na sociálnych sieťach. Sľubujem, stojí to za to :)

Facebook Comments
Tags from the story
, , ,
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?