DIY prírodné vychytávky: letná pleťová maska

masky2

Či už ste v lete bronzové bohyne, alebo takpovediac „riaditeľky vápenky“, jedna vec je istá. VAŠA PLEŤ DOSTÁVA ZABRAŤ. To, aký opaľovací krém je najlepší, vám neporadím, lebo všetko je na jedno kopyto. Ale môžem vás aspoň inšpirovať, ako doma za malý peniaz dopriať svojej pleti oddych.

HYDRATOVAŤ!

Ó, áno! Práve v týchto mesiacoch treba hydratovať pleť viac než predtým, aby ste sa vyhli tomu nepríjemnému páleniu a ťahaniu pod očami po pobyte na slniečku. Doma si veľmi rýchlo môžete vyrobiť hydratačno-vitamínovú bombu v podobe masky na tvár.

Budete na to potrebovať: zrelé avokádo (mäkké), mango, kokosový olej, mletú škoricu

Od prvej chvíle, ako som použila avokádo do pleťovej masky, sa od neho neviem odtrhnúť, je to skrátka môj favorit, a tak ani teraz nie je výnimkou. Nezabudnite (ak nechcete vyrobiť pleťovú masku pre celý regiment), budete potrebovať len malú časť z každej suroviny, čo však nie je problém. Z manga a avokáda si napríklad pokojne vyrobte osviežujúce smoothie, pomôžete tak svojej pleti aj zvnútra a nič sa nestane, ak si do toho prihodíte lyžicu kokosového oleja.

Skrátka všetko šupnite do misky a zmixujte tyčovým mixérom, tak sa to robí najlepšie, pretože mango sa v tomto prípade vidličkou ťažšie roztláča. To je však jeho jediné negatívum, inak je plné vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré potrebujeme ako zvnútra, tak aj zvonka. Obsahuje hlavne vitamín A, ktorý chráni kožu, betakarotén, ktorý zase potrebujeme v tomto slnečnom období, no a v neposlednom rade vitamín C a vitamín E, ktorý btw. zvyšuje libido ;).

Avokádo je taktiež nadupané živinami a vitamínmi, preto ho tak strašne milujem, či na tvári, alebo na tanieri. Skúste si ho len roztlačiť, pokvapkať citrónovou šťavou, osoliť a natrieť na hrianku. To je čistá láska. No, ale naspäť k maske. Skrátka k mangu pridajte za polievkovú lyžicu zrelého avokáda. To isté spravte aj s kokosákom. Ten zas lieči zápaly, takže ak máte na tvári niečo, s čím si nechcete potykať, kokosový olej to vyrieši. A samozrejme je to obrovský pomocník v hydratácií. Nakoniec túto úžasnú zostavu podporí antiseptickými účinkami mletá škorica. Všetko dobre roztlačte, rozmixujte, rozmiešajte, skrátka spravte z toho kašu. Výsledok si aplikujte na tvár a nechajte pôsobiť cca 20 minút. Ak vám zostanú aj kúsky manga či avokáda, kľudne si práve tie priložte na inkriminované miesta na tvári. Ale pozor, kokosový olej sa začne postupne rozpúšťať a kvapkať. Keď toho už budete mať dosť, jednoducho si tvár opláchnite letnou vodou. Pleť bude jemná a svieža.

Nebojte sa experimentovať, sedmoKRÁSKY. Krása, tá nie je zadarmo 😉

Facebook Comments
Tags from the story
, ,
Written By

Miluje mačky a ako ony, mačkuje sa celé dni a keď zatúži po zmene, vyrazí do ulíc. Miluje spontánne momenty, dobré jedlo a čierno – biele fotografie.