Ettin Občasník: Priatelia sú navždy

ettin občasník

Milé sedmoKRÁSKY, dnes začnem s jedným obľúbeným klišé, ktoré je podľa mňa veľmi pravdivé (ako už klišé zvyknú byť): priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme sami. V mojom prípade 100% pravda. Aj keď mám úžasnú rodinu, moji priatelia sú pre mňa rodinou, ktorú som si vybrala sama. Známych mám more, kamarátov veľa a priateľov tiež :).

Aby som prihodila ešte jedno múdro, Mindy Kaling povedala, že: „Najlepší priateľ nie je osoba, je to reťazec.“ Slovné spojenie „moja najlepšia kamoška/kamoš“ používam tak veľa a na toľko ľudí, že sa už cítim trápne. No ale môžem ja za to, že mám okolo seba toľko úžasných ľudí, s ktorými si rozumiem? Pokúšala som sa to bližšie definovať, poznáte to: „najlepšia kamoška z výšky“ alebo „naj kamoška odtiaľ a odtiaľ,“ ale potom som to vzdala. Primárne nemám rada škatuľkovanie a nemyslím si, že je to potrebné. Tiež si myslím, že nie je nutné, aby niekto stratil špeciálne miesto v mojom srdci (až mi slza vyhŕkla) len kvôli tomu, že už spolu nie sme často, alebo sa naše cesty úplne rozišli. Všetko sú to pre mňa dôležití ľudia, ktorí ma sprevádzali určitým úsekom života.

Najradšej mám prekvapivé priateľstvá, také tie, ktoré vyvolávajú otázku „Ako to, že ste vy dve kamarátky?“ Paradoxy sú mojím koníčkom, ale to nie je hlavný dôvod. Časom som si uvedomila, asi ako každá z nás, že priateľstvá nie sú len o podobných záujmoch alebo rovnakej hudbe (nepočúvaš metále, nemáme sa o čom baviť, milý hiphoper! :)) Samozrejme, toto zistenie do značnej miery pramení z faktu, že už nemám pätnásť. Priateľstvá sú o podobných hodnotách, ale aj rozdieloch, vďaka ktorým si navzájom rozširujeme obzory. Je jedno, či sa vidíte raz za rok, alebo ste spolu prežili len určité intenzívne obdobie, ktoré ste spečatili tetovaním. Priatelia sú proste navždy.

Či ste prekvapivá trojka z výšky, partia zo strednej, priatelia z detstva, alebo Jemnejšia a Temnejšia, starajte sa o svoje priateľstvá, stoja za to :)

V nasledujúcich dňoch sa budeme venovať práve téme priateľstva. Pozrieme sa naň z viacerých strán, prichystáme aj nejaké zoznamy s priateľskou tématikou, tak dúfam, že pri tom budete s nami :)

Vaša sedmoKRÁSKA

Etta Henri

Facebook Comments
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?