Ettin Občasník: Forever Young

ettin občasník

Milé sedmoKRÁSKY,

tentokrát sa vám prihováram nezvyčajne v utorok, lebo som cez víkend krepčila na Pohode. Išla som tam po rokoch a zistila som pár zásadných vecí, hneď prvý večer:

 1. Na to, čo ma nezaujíma, ma nikto nedotiahne ani párom volov. A ak áno, stojím ako soľný stĺp v tancujúcom dave.
 2. Uvedomujem si, že akonáhle teplota klesne pod dvadsať stupňov, musím mať zakryté kríže a na sedenie na zemi nesmiem ani pomyslieť.
 3. Pri dlhšom státí ma bolia spomenuté kríže.

 4. Nezáleží mi na tom, aby pri mne z každej strany sedel chlap, ale skôr aby som sedela na boku a mohla si tie moje nešťastné kríže po dvojhodinovom státí oprieť.

 5. Pred večernou zábavou dávam prednosť (skoro) výdatnému spánku.

 6. Obsesívne sa natieram opaľovacím krémom (z ktorého mi slzia oči, ale čo už).
 7. Ak teplota klesá pod 15 stupňov, dávam si čiapku.

 8. Stala sa zo mňa stará korčuľa.

Našťastie som neupadla do depresie a povedala som si, že ešte nič nie je stratené. A tak sa stalo:

 1. Spoznala som nových hudobníkov, ktorých určite zaradím do svojho playlistu (aj keď iba pár, viacej by bolo už moc :) ).
 2. Celý festival som dala freestyle, pozrela som, čo kde je, a čo ma zaujalo, to som kukla. (Veľké poďakovanie človeku, čo písal popisy do Pohodovej appky, kosila som sa od smiechu od začiatku až do konca!)
 3. Ešte stále rada spoznávam nových ľudí a viem sa s nimi baviť do rána.
 4. Dokážem fungovať na dvoch hodinách spánku, aj keď prevažne v tieni a posediačky.
 5. Rada vítam slnko.

 6. Na Pohodu pôjdem aj nabudúce.

Takže zhodnotila by som to takto: uvedomila som si, že nemám sedemnásť, aj keď vzorce správania sa dospelého človeka mi ešte stále väčšinou unikajú. Našla som však svoj balans. Dnešná doba ide naozaj rýchlo, veď ešte včera som chodila na strednú. Tiež mám pocit, že môj mozog si to ešte stále v niektorých situáciách neuvedomuje. Ale vďaka mojej detskej tváričke dúfam, že aspoň naoko budem FOREVER YOUNG :).

A presne o tomto pocite sa budeme rozprávať v nasledujúcich dňoch. Či sa cítime staré, alebo večne mladé, či sme sa jedného dňa zobudili a uvedomili si, že ubehlo desať rokov, a nevieme, ako sa to stalo a čo nás prenáša späť v čase (a či je to potrebné).

Prajem vám príjemné čítanie.

Vaša sedmoKRÁSKA

Etta Henri

Facebook Comments
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?