Ettin Občasník: Snívajte s nami

ettin občasník

Milé sedmoKRÁSKY,

jeden z mojich najobľúbenejších filmov je Keď Harry stretol Sally. Je to jeden z tých filmov, ktorý si pustím vždy, keď neviem, čo pozerať a videla som ho už mnohokrát. Patrí síce medzi romantické komédie, ale podľa mňa je iný. Nie je totiž plný neprirodzene atraktívnych ľudí, ani divných, nerealistických situácii. Je o dvoch obyčajných ľuďoch, ktorí si k sebe hľadajú cestu pomerne dlho. Najprv sa nemajú radi, potom sa z nich stanú priatelia a až po rokoch si uvedomia, že ich city až také priateľské nie sú. V každej scéne je ukrytá vtipná pravda o tom, ako sa ľudia správajú v bežných situáciách.

Podľa mňa najvtipnejšia scéna sa odohráva v časti, keď sa medzi Harrym a Sally formuje priateľstvo. Prechádzajú sa jesenným New Yorkom a rozprávajú sa o sexuálnych snoch. A Sally opisuje ten svoj približne takto: „Predo mnou stojí cudzinec, nevidím mu tvár, strhne zo mňa oblečenie…a potom sa zobudím.“ „To je všetko? Nič iné sa nestane? To je tvoj sexuálny sen?,“ pýta sa Harry. „No nie. Občas sa zmení, čo mám na sebe.“

Vždy sa na tom smejem, pretože je to čisto ženská odpoveď (ktorú úplne chápem :)). Naše sny nemusia byť pochopiteľné pre iných, preto sú naše. A aj keď tie, ktoré sa nám snívajú v noci väčšinou nedávajú zmysel (zaspala som vo svadobnej sále na koncerte Midi Lidi a neskôr ma členovia kapely zobudili, aby mi oznámili, že som vyhrala súťaž koláčov s mojimi arašidovými cupcakeami), existujú aj sny, o ktorých snívame s otvorenými očami a ktoré väčšinou dávajú logiku. Aj keď niekedy….tiež máte tendenciu snívať o niečom, čo viete, že sa nikdy nestane, ale je to taká pekná predstava, že vám je to jedno a snívate aj tak ďalej?

Snívať treba, snívať je dôležité. Či už takýmto spôsobom občas unikáte pred realitou, alebo sa z vašich snov stávajú plány, ktoré aj napĺňate, snívajte s nami, milé sedmoKRÁSKY.

V najbližších dňoch sa budeme venovať snovej téme. Budeme hovoriť o snoch divných, ich významoch, o snoch splnených a nesplnených, ako sa sny časom menia a zameriame sa aj na snovú estetiku, ktorá je krásna, aj keď väčšinou ukrýva mnohé tajomstvá.

Milé sedmoKRÁSKY, prajem Vám krásne sny :) .

Vaša sedmoKRÁSKA

Etta Henri

Facebook Comments
Tags from the story
, ,
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?