Keď češeš levy…

DSC_0554

Nedávno sa mi snívalo, že som česala levy. V tom sne som ukradla oblečenie bývalému frajerovi, ktoré patrilo jeho nebohej starej mame, aby som mohla kúpiť vodu pre levy. L-E-V-Y! Prišiel a kričal na mňa, ako som to mohla urobiť, a ja s kľudným hlasom som mu vysvetlila, že starká tie veci už nepotrebuje, ale levy áno. Potom som odišla do podzemia, kde som ich česávala. Áno, ja viem! Som retardovaná! Vo voľnom čase rada maľujem, vyšívam a češem levy. :) Kto mi vie vyložiť tento sen? Nejedla som pred spaním, nepozerala som telku (už takmer rok) ani som nebola v ZOO.

Ďalšia vec je, keď si dáme vyložiť sny (aj normálne, nie len tieto moje psychotické), na ktoré slovo sa mám akože sústrediť pri výklade? Na vodu? Na exfrajera? Na levy alebo na česanie? Podľa http://horoskopy.azet.sk/snar/levy/ levy v klietke znamenajú vraj, že moji odporcovia sa nemajú z čoho tešiť (čo mňa celkom teší). Ale to je všetko! Nenašla som význam pre česanie levov alebo význam vody, ktorú som kúpila pre levy za ukradnuté háby starej babky. Veď povedzte sami, také dobré skutky robím a žiadne vysvetlenie?! Som sklamaná. :)

No nie vždy sú sny len smiešne. Naposledy sa mi sníval sen, že som sa dozvedela, že mi ostávajú tri roky života. Bola som dočasne ochrnutá, vypadávali mi vlasy, proste nikto mi nevedel pomôcť. Môj drahý sa na pár dní odmlčal, lebo sa s tým nevedel zmieriť, a ja som to úplne chápala. Mama mi oznámila, že po mojej smrti odchádza do Francúzska, že s otcom som ich spájala len ja. A ja som len mlčky stála a v hlave (v tej mojej hlave v mojom sne) som mala len myšlienky, že som mala toľko plánov a že nebudem mať deti, a že mi bude smutno. Neplakala som. Bol tam ešte jeden môj kamarát s rovnakou chorobou a rovnakým časovým limitom a ja som chcela tie tri roky stráviť s ním, rozísť sa s láskou môjho života, aby on si mohol nájsť inú a aby nesmútil, keď to príde. Na https://www.zverokruh.sk/snar/choroba-rakovina-slabost/ mi našlo, že: „V snoch je choroba zobrazením citovej, emocionálnej nerovnováhy z bdelého života. Je to niečo vo vás, s čím si neviete rady a čo vás vnútorne zožiera a oslabuje.“ Čo by som si vysvetlila racionálne tým, že po vyše roku sa vraciam na Slovensko a mám obavy. Musím si nájsť prácu, hlavne takú, čo ma bude baviť a finančne ma zabezpečí. Musím si zabezpečiť strechu nad hlavou a zorganizovať si dospelácky život. Je fakt, že ma to desí, aj keď na druhej strane sa na to veľmi teším. Ale je v tomto sne hlavná tá choroba? Aj keby nie a moja rovnováha je v pohode, uvedomila som si, že keby to nie je sen, tak asi plačem. Spravilo by mi to škrt cez rozpočet a neviem, prečo sa mi takéto sny snívajú, ale už ich nechcem. Radšej budem v snoch kradnúť babkine štrimfle. :)

Každému z nás sa niečo sníva. Či už ide o sny pozitívne, alebo negatívne, vždy som rada, že sa z nich prebudím. V reálnom živote si totižto niektoré sny môžeme plniť. Môžem ovplyvňovať veci, čo v snoch je väčšinou nemožné. Či už snom veríme, že niečo znamenajú, alebo len nadávame, že sme sa kvôli tomu zle vyspali, sny sú našou súčasťou. Napriek tomu, že nám berú spánok, dávajú nám aspoň na malú chvíľu únik z reality, únik z problémov, únik do problémov, šťastie, bolesť, lásku, zradu či levy. :) Ten únik stojí za to…

Facebook Comments
Tags from the story
,
Written By

Rada maľuje, tancuje, píše, hrá na klavír a cestuje. Momentálne žije na opačnom konci sveta, ale vždy vie, kde je jej domov.