Sny vs. realita

sny vs realita

Určite máte aj vy svoje sny. Vysnívané auto, prácu, deti, chlapa, dovolenku… Proste celý život. Vedeli by ste o nich rozprávať celé hodiny a vždy by pribudlo niečo nové, krásne ideálne. A potom ste vyrástli.

Vysnívaný muž

Od okamihu, keď sa vám začali zapaľovať lýtka, už asi prebehlo veľa času. Možno sa aj ten váš vysnívaný trochu pomenil. Záležalo vždy na tom, akú knihu ste čítali, na aký film ste boli v kine, ktorá kamoška mala toho dokonalého. A tak ste v posteli pred spaním snívali, aký bude: galantný ako pán Darcy, skvelý priateľ, ktorý vás vždy podporí, samozrejme krásny a sexy, aby sa vám pri ňom aj po desiatich rokoch podlamovali kolená, v posteli to s vami dokáže tak, že susedia volajú na políciu pre podozrenie z vraždy, vždy vie, čo a kedy povedať, vie sa ospravedlniť… Takto by som vedela písať ešte veľmi dlho. Ale vy už ste veľké. A viete, že pán Darcy žije len v Austenovej fantázii, že už po piatich rokoch sa vám nielenže nepodlamujú kolená, ale niekedy by ste ho najradšej vyfackali, aj v tej posteli občas zaspí skôr, ako sa stihne pritúliť, a s tými slovami… mlčať je zlato. A vy si uvedomíte, že ten muž, s ktorým sa každú noc delíte o posteľ, síce nie je ten vysnívaný alfa samec, ale je len váš, je k vám dobrý a máte sa ku komu pritúliť, keď je vám zima. Veď snívať môžeme naďalej, keď ten váš už odfukuje, vy prežívate romantické dobrodružstvo s ďalším knižným hrdinom (a vo všetkej počestnosti) 😉

giphy

Vysnívaná práca

Keďže nie sme žiadne udomácnené puťky, od mala sme snívali aj o dokonalej kariére. Chceli sme byť lekárkami, učiteľkami, astronautkami… Časom sa naše sny formovali a my sme mali dokonalú predstavu seba vo vlastnej kancelárii, s dokonalým účesom a manikúrou, ako nám asistentka nesie kávu a nejaké super zdravé raňajky, o plate ani nehovorím. Veď do práce sme jazdili na vyblýskanom drahom aute a domov sme sa vracali do luxusne zariadeného bytu. Ale potom sme skončili vysokú školu a zistili sme, že toto sa deje len vo filmoch. Každé ráno vstávate do práce (ak sa vám podarilo nejakú nájsť a nechodíte sa ešte stále hlásiť na úrad práce) s tým, že by ste najradšej zavolali šéfovi, že máte smrteľne nákazlivú chorobu a mohli ste si ešte aspoň chvíľu poležať v posteli. V práci sa naťahujete s nepríjemnými kolegami, s nadutými šéfmi, kávu vám nikto neprinesie, alebo ju musíte niekomu inému nosiť vy, za svoj plat ste si zatiaľ dovolili kúpiť bicykel a helmu. Ale nezúfajme. Určite sa to zlomí a na dovolenky budeme chodiť na Maurícius a nie na Makarskú 😉

2

Vysnívané telo

Toto je asi tá najfrustrujúcejšia časť, lebo aj muža vieme vymeniť, aj prácu si zaobstarať inú, ale telo nám nikto nedá nové, lepšie. Koľkokrát ste sa pristihli, ako snívate s otvorenými očami o tom, že raz budete mať väčšie a pevnejšie prsia, plochejšie brucho, hustejšie vlasy, väčšie oči, menej zarastené nohy…? Namiesto toho sa každý deň dívate, ako vám pribúdajú faldíky na brušku aj napriek tomu, že ste si včera namiesto hamburgera predsa len dali grécky šalát, ako vám pribúdajú vrásky, a vôbec nie tie roztomilé od smiechu, ale tie hlboké ryhy, ktoré dávajú celému svetu vedieť, že už nejaký ten rok potrebujete okuliare… A o chlpoch ani nehovorím. Nohy si holíte každý druhý deň a aby toho nebolo málo, našli ste si už nejeden chlp na brade a pod nosom, takže sa pravidelne musíte mučiť depilačným voskom. Aj tie nechty už nie sú to, čo bývali, ani vlasy nedržia tak, ako babám na instagrame, a to by sme vraj mali starnúť do krásy, dozrievať ako víno a ostatné kecy.

3

Napriek všetkým tým životným „sklamaniam“, kedy sa naše sny buď rozplynuli, alebo pre nich ostalo miesto už len v posteli tesne pred zaspávaním, vždy sa snažíme byť vďačné za to, čo máme, lebo vieme, že môže byť aj horšie. A kto povedal, že sny si nemôžeme prispôsobiť? Alebo že sa táto realita nemôže stať naším splneným snom?

Facebook Comments
Tags from the story
,
Written By

Susinnon je knihomoľka a beznádejná romantička, ktorá žije vo svojom svete zázrakov a potom o tom píše aj na svoj blog, ktorý sa volá (ako inak) Zuzanka v krajine zázrakov.