Ettin Občasník: Obávaná zmena

ettin občasník

Zmena. Veľmi obávané slovo. Hoci ak sa nad tým logicky zamyslíte, život je jedna neustála zmena, takže je celkom prekvapivé, že sa jej tak bojíme. Asi je to skôr fakt, že nevieme, čo nás čaká, že sa vzdávame vecí, ktoré sú familiárne, a meníme ich za veci, ktoré sú neisté.

Ja osobne som sa malých každodenných zmien nikdy nebála. Nikdy som nechápala, prečo majú baby stres zo strihania vlasov alebo zmeny garderóby. Všetci, ktorí ma poznajú, vedia, že tieto zmeny si priam užívam, hlavne obávané prechodné obdobie :) . Dáva mi totiž slobodu experimentovať, takže dorastanie vlasov alebo prikupovanie oblečenia je pre mňa ideálna zábava.

Jediné zmeny, ktoré nemám rada, sú tie, o ktorých neviem, že prichádzajú, a ktoré sa stanú bez toho, aby som si ich všimla. Za môj krátky život (ešte stále to môžem povedať, heh) som vystriedala niekoľko partií. Všetky to poznáme, stretávate sa so skupinkou kamarátov, najprv za domom na dvore, potom niekde na kofole a neskôr na pivku alebo vínku, či na káve. Trávite s nimi celé dni, všetok voľný čas a potom zrazu jeden deň nemôžete, niekto sa odsťahuje alebo prejdete na inú školu, presťahujete sa do iného mesta… Stalo sa mi to niekoľkokrát a nie vždy za tým bola veľká životná zmena, proste sa nám rozišli cesty. Mrzí ma, že som nevedela, že sa všetko zmení, že sa z každodenného kontaktu stane občasný like na Facebooku alebo ahoj na ulici. Keby som vedela, čo sa stane, pravdepodobne by som si užívala posledné chvíle, ktoré sme spolu strávili.

Jediná zmena, z ktorej mám stresy, je zmena veľká. Myslím, že ani tak nie kvôli zmene samotnej, ale ako som už písala, skôr kvôli tomu, že neviem, čo ma čaká. Zatiaľ som takýchto zmien spravila len niekoľko a ani jednu z nich neľutujem. Väčšinou si to odniesli moje vlasy a váha, tých vlasov zo stresu vždy ubúda a kilečká pribúdajú. Vždy sa však snažím myslieť pozitívne, lebo pevne verím, že ma čakajú samé dobré veci (naivita naša každodenná, ale vravím si, sprostí majú šťastie).

Milé sedmoKRÁSKY, nebojme sa zmeny, pokiaľ nie je kafkovská, samozrejme. Myslime hlavne na to, že všetko zlé je na niečo dobré a že všetko je tak, ako má byť.

V nasledujúcich dňoch sa budeme venovať téme ZMENY, tak dúfam, že budete čítať s nami :).

Vaša sedmoKRÁSKA

Etta Henri

Facebook Comments
Tags from the story
,
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?