Ettin Občasník: GRL PWR

ettin občasník

Milé sedmoKRÁSKY, keď sa povie GIRL POWER, asi tak ako väčšinu z vás ma prvé napadnú Spice Girls. Myslím, že som mala šesť rokov, keď to rozbehli naplno, alebo aspoň moja prvá spomienka, ktorá sa mi k nim viaže, je z tohto obdobia. Bola to hádka s mojou najlepšou kamoškou po ceste z družiny o tom, čo to „spice“ v ich názve znamená. Myslím, že vás poteší, že táto hádka naše priateľstvo len utužila a spolu to ťaháme doteraz (tiež je dôležité podotknúť, že som mala pravdu ja :) ).

Nasledujúce roky sa niesli v duchu póz alá Spice Girls na každej fotke, zbierania nálepiek z Chupa Chups a závažného rozhodovania o tom, ktorá Spice Girls som. Pojem Girl Power som vnímala, ale samozrejme nechápala, pretože som bola žiačkou prvého stupňa a nemala som wiki, ktorá by mi to vysvetlila, nehovoriac o tom, že dospelí okolo mňa nielenže nehovorili po anglicky, ale asi ich ani nenapadlo mať filozofické debaty o feminizme s osemročným dievčaťom.

Aj keď si už teraz uvedomujem, že Spice Girls boli marketingovým ťahom, ich hlavná message o girl power sa mi vryla do pamäti a prežíva tam dodnes.

Od týchto archaických čias roku Pána som objavila niekoľko žien, ktoré o girl power hovoria priamo, ale aj také, ktoré ju reprezentujú nepriamo, cez svoju prácu. A že týchto inšpiratívnych žien a dievčat je! Girl power je naozaj magická!

Už sme vám o niektorých z nich písali, ale dôležité je, aby ste si našli také, ktoré inšpirujú vás (ak ich ešte nemáte). Nemusí to byť laureátka Nobelovej ceny, môže to byť aj vaša babka alebo rodinná priateľka, teta atď. Inšpiráciu a girl power môžete nájsť na každom kroku.

Ak ale predsa neviete, kde začať, doporučujem vám stránku Amy Poehler’s smart girls, ktorá je neuveriteľným zdrojom. Amy Poehler (ktorá je mojím totemovým zvieratkom a ktorú si určite vygooglite) sa rozhodla, že ukáže ľuďom dievčatá a ženy, ktoré sú šikovné a inšpiratívne a ktoré niečo dosiahli, bez ohľadu na vek. Z nejakého záhadného dôvodu im totiž málo ľudí venovalo pozornosť. Dozvedieť sa tak môžete o mladých vedátorkách, ženách v nezvyčajných povolaniach a priekopníčkach v rôznych odvetviach. Čakajú tu na vás zaujímavé citáty, videá a rozhovory. Po prezretí tejto stránky budete spolu so mnou hrdo a nahlas kričať „girl power!“ 😉

Tejto téme sa budeme venovať nasledujúce dni z rôznych strán, tak dúfam, že budete čítať s nami.

Vaša sedmoKRÁSKA

Etta Henri

 

Facebook Comments
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?