Playlist na víkend: dievčatá!

playlist II
Milé sedmoKRÁSKY,
máme pred sebou záver ďalšieho týždňa, tak spolu na chvíľu spomaľme a vychutnajme GŔL PAWA (ako by iste zaspieval Sean Paul, ale pre tých, ktorý to stále nemajú – GIRL POWER)
1.Marika Gombitová – Územie Zázrakov
Dovoľte mi začať po slovensky. A to Marikou. Málo kto vie, že jej vzor je Janis Joplin. Marika je od roku 1976 profesionálnou speváčkou. A napriek jej osudu o ktorom každý čosi vie, musím povedať, klobúk dolu.

2.Hana Hegerová – Potměšilý host
Rada by som sa tu zmienila o ďaľšiej významnej žene na hudobnej scéne. Hana Hegerová, narodená na Slovensku vlastným menom Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová, síce odišla do Čiech kde aj zostala, ale vďaka piesňam, ktoré nám priniesla, jej to vôbec nemám za zlé.

3. Janis Joplin – Cry Baby
V tomto prípade, musím dať Marike veľmi za pravdu lebo túto dámu fakt môžem. Zomrela v 27 rokoch na predávkovanie heroínom. Našli ju na hotelovej izbe v ruke držala 4 doláre a 50 centov. Domnienka je taká, že díler jej omylom predal väčšiu dávku, pravdu a ani to, čo by bolo, keby tento incident nedopadol takto, sa však už nedozvieme. Jedno je však jasné, ďakujem ti Janis, práve mi hráš a tak žiješ večne.

4. Patti Smith – Hey Joe / Horses
70. roky, poézia, new wave, punk a toto všetko z toho vzniklo a že dobre vzniklo! Daj si.

5. Hole – Happy ending story
Kontroverzná dáma Courteny Love, vdova po Kurtovi Cobainovi. Táto láska má okolo seba svoje tajomstvá, Kurtovu možno samovraždu z ktorej bola Courtney obvinená,mala ju vraj objednať. Pri náleze Kurtovho tela bol nájdený aj list na rozlúčku, ktorý vraj nebol napísaný jeho rukou. Každopádne, nech to je ako chce, tieto dve bytosti si zaslúžia nebyť zabudnuté!

6. Beyoncé – I Was Here
Hovorte si, čo chcete, ale Beyoncé je pani! Teraz si pustite skladbu, ktorá Vám nepílila uši z rádia 4x za dve hodiny.

7. Shakira
Jedno jej musím uznať, dokonalé pohyby, krásne telo, zaujímavý hlas. Dobre, tak jej toho uznávam viac, ale aj tak mi jej klipy prídu trošku smiešne a môže v nich byť aj s Byoncé. Napriek tomu bola mojou detskou hrdinkou.

A ešte jedna, na margo toho klipu. Všetko je v pohode, až kým zrazu Shakira natiahnutá do čipky nezačne hrať na hudobné nástroje vo vode?!

8. Madona – 4 Minutes
Táto 150cm meriaca žena si zaslúži smeknúť.

9. Dominika Mirgová
Prichádza moja najobľúbenejšia časť a to recesia.  Nie, teraz si nechcem robiť srandu z Dominiky alebo nikoho iného, ale určite mi dáte aspoň niektorý, čo majú hudobný vkus a sluch za pravdu, že je síce pekné a fajn robiť hudbu, priniesť na trh vlastnú kožu, ale preboha prečo toto?!

To, že po skladbe HORE, príde aj skladba DOLE… Neščakal asi nik, no čo, traz už len počkať na VON a DNU.

10. Nicki Minaj – Anaconda
A aby ste si nemysleli, že si otieram hubu len o slevenské hudobné prehry, otriem si ju aj o túto slečnu. Ľudia robia chyby a niekedy sa z nich nepoučia. Majte pekný víkend.

Umelecká hodnota, neporovnateľná.

Facebook Comments
Written By

Miluje mačky a ako ony, mačkuje sa celé dni a keď zatúži po zmene, vyrazí do ulíc. Miluje spontánne momenty, dobré jedlo a čierno – biele fotografie.