Ettin Občasník: Hra

ettin občasník

Vždy som bola extrémne súťaživá. Keď som bola malá, vedela som sa kvôli prehratej hre v Človeče hádzať o zem (s radosťou môžem oznámiť, že už sa o zem hádžem len niekedy). Hry som vždy milovala, hlavne tie logické, kde som si mohla naplánovať nasledujúce kroky a len som dúfala, že môj oponent nevidí, ako od nadšenia dobre že neskáčem na stoličke.

Toto moje nadšenie mi padlo vhod, keď sa zo mňa stala aupair-ka. Dostala som sa totiž do rodiny, ktorá mala viac stolných hier ako hračkárstvo. Takže som strávila hodiny, niekedy aj celé dni iba hraním. Tá ješitnosť z detstva mi však ostala. O zem som sa síce nehádzala, ale vždy som hrala naplno a nikdy som deti nenechala vyhrať len preto, že boli deti, nech sa učia odmalička :)

Asi nikoho neprekvapí, že najradšej mám slovné hry a hračky, slovíčkarenie v tom pravom zmysle slova, a nemusí to byť len Scrabble (ktorý so mnou všetci odmietajú hrať, neviem prečo). Nič nie je väčšia zábava, ako keď v piatok večer začnete slovíčkariť, samozrejme samé, všetci sa na vás len nechápavo dívajú (ty brďo, ja som asi loser!) a potom sa z ničoho nič objaví spriaznená duša, ktorá sa chytí a ide do toho s vami a z vášho vtipu sa stáva vtip interný, ktorému rozumiete len vy dvaja (najlepší druh vtipu podľa mňa). To je soulmate level :).

V poslednej dobe mám pocit, že sme sa zabudli hrať. V mori zodpovednosti, práce, účtov a povinností sa akosi vytratila hravosť. Ľudia (aspoň v mojom okolí) sa nezapájajú do tých malých hlúpostí, ktoré vedia zabaviť a rozveseliť, pretože sú unavení. Myslím, že je čas na revolúciu. Musíme sa naučiť znova hrať. Možno nie zrovna Človeče, skôr sa vrátiť k hravosti, ktorá nás pomaličky opúšťa, aby sme neskončili ako dôchodci, ktorí z okna vykrikujú na hrajúce sa deti, pretože sú príliš hlasné.

Takže, milé sedmoKRÁSKY, v najbližších dňoch sa budeme hrať so všetkým možným a ja dúfam, že sa budete hrať s nami.

Vaša sedmoKRÁSKA

Etta Henri

Facebook Comments
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?