Za 4 dni – 3200 kilometrov

2-5

Prilietame o jednej hodine rannej pacifického času do San Diega. Z Baltimoru cez Washington a Denver. Dopotení a unavení po celom dni si požičiavame auto na letisku, ktoré nás vyšlo okolo 230 dolárov (treba to samozrejme booknuť skôr), a vyberáme sa na dlhú cestu po západnej strane Spojených štátov amerických….

uvod

Deň 1.

Po skoro ôsmich hodinách nočného cestovania s cédéčkom česko-slovenského rapu, kde sa sem-tam mihla aj Rihaňa s jej naj-kamošom Chrisom, sme sa prespievali do najnudnejšieho štátu – Nevada. Okrem južnej časti, kde je Vegas a Oblasť 51, tam nie je asi nič. Pár kilometrov za hranicou prichádzame do štátu Arizona, kde nás víta Grand Canyon. Tento kaňon je najväčšou a najznámejšou atrakciou v USA. Prekrásna scenéria, ktorá leží v Kolorádskej plošine vám vyrazí dych svojou farebnosťou. Rozhodne toto miesto treba zažiť na vlastnej koži, pretože ani najlepší Nikon nezachytí tú nádheru.

1-1

1-2

1-3

1-4

Deň 2.

Antelope Canyon! Neviem, prečo som o tomto kaňone nevedela skôr, ale tak ako som si myslela, že po Veľkom kaňone už nemôže byť nič lepšie, tak Antelope ma dostal úplne. Môžete sa vybrať na Upper (horný) alebo Lower (dolný) Antelope. My sme sa vybrali do dolného kaňonu na odporúčanie, že je krajší. Neviem, či bol krajší, ale bol najkrajší. Pod vyschnutou červenou zemou sa ukrývali katakomby, cez ktoré kedysi pretekala rieka. Zaujímavosťou je, že fotky z tohto kaňonu sa vydražili za milióny dolárov. Je o niečo dlhší (má okolo 800 metrov) ako horný kaňon a občas sme museli liezť po úzkych rebríkoch, ale nie je to nič náročné, čiže: „Hor sa pod zem!“, či dol sa??? :)

Blízko mesta Page je aj úžasný Horseshoe Bend a.k.a. konská podkova, ktorú obmýva rieka Colorado. Aby nám nebolo málo a ani ľúto, sadli sme do auta a prešli ďalších dvesto kilometrov do ďalšieho štátu, tentoraz Utah. Tu sme sa prišli pozrieť na ďalšie červené skaly v Monument Valley, ktoré každý pozná z Foresta Gumpa, keď bežal o dušu spasenú J, no tak presne tam sme boli a stihli sme krásny západ slnka nad krajinou, kde nič nie je, len tu zrazu tri skaly J. Nebudem sa už chváliť – jednoducho treba radšej vidieť, ako odo mňa počuť! :)

den-2

2-2

2-4

2-3

2-6

2-7

2-9

Deň 3.

Z jedného konca štátu na druhý sme sa dostali do Zion National Park. Zion je kombináciou púšte, listnatých aj ihličnatých lesov, kopcov, kaňonov, úžin, oblúkov a riek. Vybrali sme sa na skoro 4-hodinovú túru na jednu z najťažších v tomto parku – Angel´s Landing. Miestami mi bolo clivo a bála som sa o naše životy, ale vrchol? To bol teda vrchol! :) Vybrať si samozrejme môžete aj menej náročné túry, krajina je tu naozaj rozprávková. Jediným problémom bolo parkovanie pre veľkú kapacitu ľudí, ale zase na druhej strane bude vaše autíčko v bezpečí vďaka Srnky Security s.r.o., ktoré sa tam dookola pasú.

den-3

3-1

3-2

den-1

Prichádzame do Las Vegas. Zničení, boľaví, ale keďže noc je ešte mladá, obúvam lodičky a ideme do kasína. Do kasína pod Eiffelovkou. Do kasína, pred ktorým ma požiadal o ruku. Do kasína, kde sme prehrali náš vklad, a šťastní sme išli spať. :)

zaver

Skoro ráno nás čakala ďalšia cesta. Cesta do Los Angeles, cesta na letisko. A teraz idem po trinástich mesiacoch domov… Nájsť si prácu, usadiť sa a sporiť na ďalší výlet. A samozrejme CarpeDiem :)

Facebook Comments
Tags from the story
, ,
Written By

Rada maľuje, tancuje, píše, hrá na klavír a cestuje. Momentálne žije na opačnom konci sveta, ale vždy vie, kde je jej domov.