Hravé obdobie

fullsizerender-1

O teplom počasí môžeme najbližších päť mesiacov tak akurát snívať. V lete je človek vybavený rýchlo s tým, čo na seba. Šaty, tričko a rifle, košeľa a krátke nohavice a hotovo. Dobrý pocit zaručený, najmä preto, že je teplo a svieti slnko :)
Teraz ale prišiel presne ten pravý čas, kedy sa s oblečením dá hrať. Vymýšľať, vrstviť, kombinovať. Možnosti prajú fantázii, oversized veci prajú objemu a rovné siluety outfitov, ešte donedávna nie veľmi žiadané, sa stali zaujímavými.
V praxi to znamená, že veľké objemné pulóvre môžete skombinovať s dlhými širokými nohavicami aj plisovanými sukňami v dĺžke pod kolená.
Metalické veci majú stále zelenú, minimálne doplnok v podobe šatky alebo tenkého šálika vie určite ozvláštniť aj denný outfit. Z farieb na nás tentokrát veľmi intezívne, okrem tmavozelenej a bordovej, útočí jemná a nežná staroružová v bledých aj tmavších variantách.

fullsizerender

Už takmer rok sa hovorí o tom, že skinny rifle aj nohavice sú už out, ale v obchodoch stále nájdete rifle hlavne v tomto prevedení. Strihy typu mom, girlfriend, boyfriend a sluchy sú nesporne pohodlnejšou variantou na nosenie, ale aj napriek tomu ani zďaleka nemajú toľko prívržencov ako skinny.
Výšivky a nášivky nielen na rifliach nám dávajú najavo, že móda sa necháva inšpirovať prelomom 80-tych a 90-tych rokov.
Veľký návrat slávia aj bombery, pôvodne bundy letcov v bombardovacích lietadlách. Množstvo variácií od saténových vyšívaných až po khaki zelenú klasickú teplú verziu dáva poznať, že ide o trend, ktorý sa vyhne málokomu.

fullsizerender-2

Kabátom pribudol károvaný „dezén“ a army štýl s lesklými gombíkmi a výložkami na pleciach nielen v typicky vojenskej khaki, ale najmä v čiernej verzii a tiež veľmi aktuálnom zamatovom prevedení.

Zamat je tiež túto sezónu všadeprítomný element, hoci v drvivej väčšine ide o zamat zo syntetických vlákien, ktorý je cenovo oveľa dostupnejší. Dá sa nájsť aj na kabelkách a topánkach. Zamatové sako je rozhodne kúsok, ktorý sa oplatí zaradiť do šatníka.
Volány, mašle a viazačky sa nám do zimy prehupli ešte z letnej sezóny. Široké zvonové rukávy sú síce na obliekanie a vrstvenie nepraktické, ale o to efektnejšie, keď im dovolíme vyniknúť.

Topánky? Stále je tu trend pohodlných širokých podpätkov. Šnurovacie topánky na podpätku aj bez, s mohutnou ratrakovou podrážkou sú určite nielen módna, ale najmä praktická záležitosť, zima sa k nohám od zeme len tak ľahko nedostane. Príjemným detailom sú ozdobné prvky alebo lesklé prevedenie na týchto, inak veľmi pánsky vyzerajúcich topánkach.
Pánsky štýl prevláda aj v členkových verziách topánok. Naopak, veľmi ženská záležitosť sú čižmy v dĺžke až nad kolená, kde sa dajú nájsť varianty od rovných podrážok, cez pohodlné päťcentimetrové podpätky až po skutočné „ihličky“.

Takže hor sa hrať, kombinovať a objavovať svoje nové módne ja. Dieťa vo vás sa určite poteší akejkoľvek radosti, kreativite a chuti užiť si zimu aj týmto spôsobom.

Facebook Comments
Tags from the story
,
Written By

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.