Ettin občasník: Filmovanie

ettin občasník

Milé sedmoKRÁSKY,

filmy sú zázračná vec. Zabávajú, učia, formujú naše názory, sú vyjadrením ich tvorcov, spájajú ľudí, niekedy zarábajú veľké peniaze a tie kultové sa stávajú obrazom doby, v ktorej vznikli. Niektoré z nich sa stávajú aj symbolom určitého obdobia v našom živote.
Predpokladám, že tak, ako má väčšina z vás určitú hudbu, ktorú počúvate, keď ste smutné/veselé/v pohode/nahnevané, tak to máte aj s filmami. Ja teda určite. V rámci psychohygieny sa to snažím držať v rámci nenáročnosti. Môj filmový playlist teda zväčša obsahuje hlavne komédie a animované filmy. Bohužiaľ, s každodennými stresmi nemám v sebe silu, aby som premýšľala nad drámami a dokumentmi. Takže Meg Ryan a Shrek to istia :) .
Ale ešte to nie je so mnou až také zlé, na pár dokumentov si čas stále nachádzam. A môže za to nielen môj strach z hlúposti, ale aj reálna potreba vedieť, čo sa deje, a zisťovať stále nové veci.
Ďalšou zo zaujímavých vecí je, ako a kde filmy sledujeme. Mala som obdobie, kedy som skoro každý nový film videla v kine. To veľké plátno má niečo do seba. Ešte sa občas v takýchto priestoroch vyskytnem, ale ak mám pravdu povedať, vrátila som sa k svojmu najobľúbenejšiemu rituálu: k filmovým maratónom.
Poznáte to, pomalý víkend, vonku prší, vy doma v teple, nič sa vám nechce, tak pustíte film. Potom ďalší. A ďalší. Zrazu sa pristihnete pri tom, že je večer a pozreli ste za sebou 4 filmy. Takéto dni milujem, len mne sa nestávajú, ja ich plánujem :) . Musím sa priznať, že v poslednej dobe sa mi to stáva hlavne s komiksovými filmami. Dúfam, že žiadnych nadšencov neurazím, ale podľa mňa sú to tie najnenáročnejšie filmy, ktoré sú zároveň vtipné a zábavné s dávkou napätia.

Takýto lenivý deň som mala naposledy, keď som navštívila Temple Drake toť v zasľúbenej zemi, inak známej ako Belgicko. Dali sme si obrovské raňajky a potom asi šesť konvičiek čaju a kukali sme dokumenty. Pozreli sme jeden, ktorý nebol nič moc, ale tie ďalšie dva boli lahôdky. O oboch vám v najbližších dňoch napíšem, rovnako ako aj ostatné sedmoKRÁSKY o tých svojich vychytávkach. Ideme filmovať, tak dúfam, že budete filmovať s nami :)

Vaša sedmoKRÁSKA

Etta Henri

 

Facebook Comments
Tags from the story
,
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?