Všetko to začalo rozprávkami…

vlasy

Jedna dievčina pochádzala z chudobnejších pomerov, ale akože náhodou stratila črievičku veľkosti 32 a ani nie po mesiaci sa vydala za princa. Druhá bola zase pažravá. Zožrala jablko, prišlo jej zle a akože náhodou prišiel princ a ani nie po týždennej známosti bola svadba. Tretia sa síce narodila ako princezná, ale aj tak musela prespať minimálne tri generácie, kým ju ten správny princ zachránil.

My sme sa tiež hrávali na princezné. Obliekali sme si šaty, stavali sme si bunkre zo stoličiek a diek, kde sme si predstavovali, že toto je to naše kráľovstvo a nejaký okoloidúci princ nás príde zachrániť. Neprišiel. A v dnešnej dobe už vieme, že ani tí, čo majú napísané: Pomáhať a chrániť – nezachraňujú. Tak čo môžeme čakať od obyčajných mužov? A povedzme si na rovinu, keby v dnešnej dobe stratíme topánku, tak si všetci myslia, že sme ožraté. Keby sme zjedli otrávenú potravinu, nevieme, či nás vôbec naše zdravotníctvo zachráni. A prespať sto rokov by som možno vedela, ale zobudila by som sa ako sušená slivka.

A pokračuje to romantickými filmami…

Podľa tohto zoznamu sú top filmami:

1. Lásky čas (About Time, réžia: Richard Curtis, 2013) 

2. Dobrý ročník (A Good Year, réžia: Ridley Scott, 2006) 

3. Večný svit nepoškvrnenej mysle (Eternal Sunshine of the Spotless Mind, réžia: Michel Gondry, 2004) 

4. Podivný prípad Benjamina Buttona (The Curious Case of Benjamin Button, réžia: David Fincher, 2008) 

5. Ona (Her, réžia: Spike Jonze, 2013) 

6. Zápisník jednej lásky (The Notebook, réžia: Nick Cassavetes, 2004) 

7. Stratení v preklade (Lost in Translation, réžia: Sofia Coppola, 2003) 

8. Pokánie (The Atonement, réžia: Joe Wright, 2007)

9. Moulin Rouge (réžia: Baz Luhrmann, 2001)

10. Láska nebeská (Love Actually, réžia: Richard Curtis, 2003)

Nechcem hejtovať tento rebríček (aj keď s niektorými filmami súhlasím), ale toto napísať musím! Dať do najromantickejšej tabuľky Benjamina Buttona??? Takmer tri hodiny nudy okrem tých pár minút, čo boli obidvaja na vrchole sexuálnej krivky a Brad vyzeral fakt sexy, ale okrem dobrého nápadu a spracovania filmu, prosím vás, toto nie je naj top romantický film ever! Houk!!!

Ja som si vytvorila vlastný rebríček romantických filmov a myslím, že napriek bizarnosti, patetickosti a naivite budete so mnou súhlasiť :)

Číslo jedna v mojej priečke vyhrala bez akejkoľvek konkurencie: Prettyyyy Womaaaaaan! Hahaha, klasika z roku 1990. Novodobá Popoluška (Julia Roberts), ktorá sa z úplnej šľapky stala úplnou milionárkou (stačili jej len dlhé nohy a to, že Richard Gere nevedel dobre šoférovať).

Dvojku si vyslúžil Hriešny tanec z roku 1987. Patrick Swayze v najlepších rokoch vrtel panvovou kosťou ako poniektorí tanečníci z Let´s dance a Jennifer Grey, ktorá už nechcela sedieť v kúte, sa stala vďaka Paťovi dospelou ženou.

Číslo 3 u mňa vyhral Forrest Gump (1994). Tom Hanks miloval svoju Jenny (Robin Wright) od „osemdesiateho šiesteho“ a aj keď to nie je úplne rozprávkový scenár, je to jeden z najlepších filmov vôbec a vždy plačem, keď stojí nad jej hrobom a hovorí jej o ich synovi. Fňuk.

Number 4: Titanic. Aj keď z osobných dôvodov nemám Leonarda rada, a aj keď je to katastrofický film, treba uznať, že ľúbostná zápletka je na tom filme najlepšia. Chudobná Kate Winslet, ktorej zostalo už len meno a dlhy, sa musí vydať za bezcitného slizkého chlapa a bum! Leo ju šuchne v aute, ruka hore a už Titanic ide ku dnu. Chalanisko síce zomrel (aj keď neverím, že by sa na tie dvere nezmestili obaja), ale ona bola na konci slobodná s diamantom v kapse. :)

Číslo 5: Notting Hill (1999) opäť krásna, zubatá Julia Roberts teraz ako známa hviezda zaľúbená do obyčajného predavača kníh Hugha Granta. Zápletka slabšia, ale romantika, ako má byť.

Friends with benefits (2011) – musela som. S FWB sa v dnešnej dobe stretávame často (článok som už o tom písala) plus, kto ma pozná, vie, že na Justina mám slabosť, čiže áno, musela som ho sem zaradiť! :) Vtipné, jednoduché, sexy herci a koniec-koncov všetky rozprávky sa končia happy endom, aj keď ide iba o sex!

Na siedme miesto som zaradila Správu vo fľaši z roku 1999. Opäť si tam zahrala Robin Wright ako redaktorka v novinách a Kevin Costner nešťastného vdovca, ktorý sa roky nevedel zmieriť so smrťou manželky. Robin mu otvorila jeho zatrpknuté srdce a v tom sa utopil. Aj tu stále roním slzy ako hrachy a aj keď tento film končí smutne, je v ňom riadna dávka romantiky.

Číslo 8 vyhrala romantická komédia – Ako prísť o muža za 10 dní (2003). V hlavnej úlohe Kate Hudson, znova redaktorka časopisu, a Mattew McConaughey sa tak zapletú do svojich stávok, že nakoniec z toho môže byť iba láska (čo iné?!).

Na deviatu priečku som zaradila až tri filmy, lebo som nevedela, ktorý je horší. Či lepší? V každom prípade hlavnou hviezdou je naša milá malá s veľkou riťou – Jennifer Lopezová. Monster-in-Law (2005, kde je Jenny, samozrejme, chudobná a jej bohatá svokra jej robí neskutočne zle, len aby zabránila svadbe), Maid in Manhattan (2002, kde Jennifer pracuje ako chyžná v hoteli a náhodou, keď si skúša šaty za tisíce, ju uvidí bohatý týpek a už sa to celé zamotá) a nakoniec The Wedding Planner (2001, kde Jen plánuje svadby o stosedem a náhodou, ale úplnou náhodou sa zaľúbi do ženícha a už je ruka v rukáve).

Desiata priečka patrí klasike, kde som zaradila dva filmy a to: Raňajky u Tiffanyho (1961) a Prázdniny v Ríme (1953). Tieto dva filmy nepotrebujú asi komentár, keďže v nich hrala úžasná Audrey Hepburn a získali pár oskarov.

Napadlo mi veľa filmov a myslím si, že Hollywood nás nikdy neprestane dotovať podobným žánrom. Len by som chcela podotknúť, že filmy sú filmy a realita je celkom iná. Mám pocit, že veľa žien je ovplyvnených, napríklad také novodobé popolušky a.k.a. zlatokopky. Treba byť opatrné a vyvarovať sa nejakým vysokým nárokom. Veľké očakávania vedú zvyčajne k veľkému sklamaniu. To len na margo tých romantických filmov.

Ja som veľmi pragmatická a aj keď je sem-tam malá romantika super, ale žiadne také, že zaspávanie v náručí alebo kytice ruží. V posteli potrebujem svoj priestor a kvety aj tak do troch dní vyhodím. Svojho princa som si našla, aj keď sa hypotéke určite nevyhneme. :) Svoju rozprávku či skôr romantickú komédiu si hráme každý deň, aj keď nikto z nás nevie, či to tentokrát bude happy end… :) Keď zazvoní zvonec, dám vám určite vedieť…

The End a Carpe Diem!

 

Facebook Comments
Tags from the story
, ,
Written By

Rada maľuje, tancuje, píše, hrá na klavír a cestuje. Momentálne žije na opačnom konci sveta, ale vždy vie, kde je jej domov.