Feministické seriálové klenoty 2017

girlboss_book_new

Milé SedmoKRÁSKY, priznám sa, nebola som veľmi seriálová osoba. Osobne ma veľmi znervózňovalo, keď som musela mať dej rozložený na niekoľko nadväzujúcich častí, a tá neistota, čo sa vlastne bude diať a kedy sa to znova dozviem, ma dokázala maximálne vytočiť. Mala som rada dosť nenáročné seriály, kde nie je potreba veľmi premýšľať. Áno, rada som sa nechala pohojdať na vlne pozri a zabudni.

Ale čím som staršia, tým viac premýšľam nad tým, aký seriál, ak už si nejaký vyberiem, sa oplatí pozerať a prečo. Keď som teda nedávno premýšľala, aká bude pre mňa seriálová budúcnosť 2017, rozhodla som sa pri tejto príležitosti napísať kratší zoznam aj pre vás… Ktovie, možno vás niečo zaujme :)

Bez dlhých opletačiek (ktoré som aj tak na začiatku predniesla) poďme na to:

Kade chodím, tade rozprávam, že toto bude môj nový obľúbený seriál. Handmaid’s Tale. Prvé TV spracovanie kultovky od Margaret Atwood s Elisabeth Moss, Samirou Wiley (známa z Orange is the New Black) a Alexis Bledel (Rory z Gilmore Girls). Dystopia, temno, konkubíny. Apríl 2017.

Poznáte značku Nasty Gal? A Sofiu Amoruso? Netflix sa rozhodol o tejto 32-ročnej business žene, ktorej čisté imanie činí 280 miliónov dolárov, natočiť seriál. Bude sa volať Girlboss. Podľa knihy, ktorú Sofia Amoruso publikovala v roku 2014. Dve slová – apríl 2017. A predtým si môžete len tak pre inšpiráciu pustiť nejaký ten podcast #girlboss radio

Nasledujúci tip už nie je priamo novinkou, ale vlastne už záverom. V roku 2017 totiž vychádza posledná, šiesta séria Girls. Smutná to správa. Ak vás aj dostali tieto Newyorčanky okolo Hannah Horvath, tak sa máte na čo tešiť (a vlastne aj za čím smútiť). Ak ste ešte nevideli, skúste. Pre mňa osobne jeden z top seriálov, ktoré by som odporúčala vidieť v kombinácii matka+dcéra, sestra+sestra, kamoška+kamoška, milenka+milenka, milenka+milenec. Vyberte si najvhodnejšiu!

 

Orange is the New Black. Tento názov možno ani nepotrebuje špeciálne intro. Ženská väznica, najsledovanejší seriál roku 2016 na Netflixe. Teším(e) sa na piatu sériu, ktorá by podľa všetkého mala prísť v lete 2017.

Nejak to tu pohltil Netflix! Preto na záver pridám niečo z kolekcie BBC. Tiež seriál staršieho vydania, ale tento rok sa konečne dočkám(e) ďalšej (druhej) série (po troch rokoch, bolo to ťažké). Top of the Lake – nemám rada toto prirovanie, ale myslím, že je celkom presné: ženský True Detective na Novom Zélande. Jane Campion napísala scenár, už zmieňovaná Elisabeth Moss za úlohu vyšetrovateľky Robin Griffin získala Zlatý Glóbus. Magický realizmus, Nový Zéland, čo viac ešte dodať.

pic VIA

Facebook Comments
Tags from the story
, , ,
Written By

Temple Drake je žena prostoreká (občas) rebelantka s dušou kreatívnou a nadšenou a mnohokrát aj s dušou citlivou. Rada sa obšmieta okolo výkladných skriní, šatníkov a starých fotografií. Keď je doma sama alebo na výskumnej prechádzke okolia rada si fičí na svojej obľúbenej hudbe a podkastoch. Nepohrdne a ani sa nezľakne dobre vybranej spoločnosti.