Vlasy – koruna krásy

5707a9bfa1d00748a0d5226cda9b7cf8

Myslela som si, že článok o vlasoch nikdy nenapíšem, no časy, kedy som mala hrivu ako z knihy džungle, sa pominuli a dnes vám píšem príhody a skúsenosti mladej Zuzky…

Dlhé, husté, trošku vlnité a vzadu stredne ťažko až ťažko rozčesateľné. Takto by som si opísala vlasy v roku 2013. Boli dlhé, boli všade a išli mi na nervy. Závidela som ženám, ktoré si gumičky do vlasov museli obtočiť šesťkrát, aby im to držalo. Prišiel rok 2014 a „sen“ sa začal plniť. Zo zdravotných dôvodov som musela prestať užívať antikoncepčné tabletky. To, že som mala mesiac pred štátnicami, mi tiež k psychickej pohode nepridalo a bol to zatiaľ najhorší čas v mojom živote. Stres a nedostatočná dávka hormónov sa prejavili hlavne na mojom zovňajšku. Nechutilo mi jesť, nechodila som nikam, lebo mi všetci ľudia liezli na nervy, a v jednej chvíli som sa prichytila, ako sa kníšem na gauči a nevnímam svet. „Tabletková očista“ môjmu telu trvala asi pol roka. Za prvý mesiac som schudla 11 kíl a vypadala mi skoro polovica vlasov. Vždy mi vlasy padali, ale toto padanie bolo radikálne. Keď som sa už konečne dala dokopy, môj ex sa so mnou (teraz už chvalabohu) rozišiel a moje telo zase pocítilo zmeny nálad a dennodenné plače. Odišla som do Ameriky. Šťastná a vysmiata s vlasmi po zadok som behala po pláži ako Pamela (ale bez cicíkov) a všetko bolo zrazu v poriadku. No po roku umývania vlasov vo veľmi vápenatej vode (čo v San Diegu je) a nosenia gumičiek (lebo pri deťoch sa inak ani nedalo) som definitívne prišla o mojich päť miliónov šestosedemdesiatdvatisíc štyridsaťjeden vlasov.

Prišla som na Slovensko, zhodila takmer 30 centimetrov dĺžky a konečne som sa začala o svoje vlasy starať. Rozumej: neabsolvujem žiadne veľké vlasové kúry a nechodím každý týždeň k Rochniakovi na bambusový zábal, ale v mojej poličke pribudlo pár vlasových doplnkov, ktoré používam. Nepoužívam vajíčko ani kokosový olej, lebo mám z toho len mastné vlasy. No týchto pár vecí mi pomohlo…

Prvá vec, ktorú som sa naučila, je, že si umývam vlasy raz, dvakrát do týždňa. Niežeby som bola špinďúr, ale časté umývanie vlasom škodí. Čím viac som si ich umývala, tým viac som ich mala mastnejšie a viac mi padali. Výborná vec (pomoc) je suchý šampón, samozrejme aj to s mierou.

Druhá vec, ktorá mi zachraňuje vlasy, sú balzamy, či už v podobe kondicionéra, alebo spreja po umytí vláskov. Vlasy sú odolnejšie, ľahšie sa rozčesávajú a regenerujú vlas, ktorý je oveľa lesklejší.

Tretia vec, ktorú síce nemám v kúpeľni, ale používam (užívam) každý deň, je Zinok. Tento skvelý výživový doplnok pomáha vašim vlasom, nechtom a aj koži. V lekárni sa dá zohnať za pár eur a jeho účinky sú skvelé. Stačí jedna tabletka denne po jedle a účinok sa dostaví rýchlo.

Tým z vás, ktoré majú problém s rozčesávaním, odporúčam kefu Tangle Teezer. Nerobím reklamu ani mi nikto za to nezaplatil (bodaj by :) ), ale ja som vážne spokojná. Denne podľa normy vypadne okolo 100 vlasov, mne sa tento počet obmedzil cca na 10-20. Aha, a snažím sa nepoužívať gumičky do vlasov. Buď používam štipec, alebo maximálne tie gumky, čo vyzerajú ako šnúra z pevnej linky :).

Čo ma moje telo naučilo, je, že už žiadne hormóny v podobe antikoncepcie do seba pchať nebudem, že mužov sú miliardy a neoplatí sa kvôli nim trápiť a že už nikdy v živote nechcem štátnicovať. :)

PS: Viem, že každá sme iná a to, čo je dobré pre mňa, vám nemusí vyhovovať, ale aspoň viete, čo pre svoju „korunu krásy“ robím ja :)

Carpe diem

pic VIA

Facebook Comments
Tags from the story
, ,
Written By

Rada maľuje, tancuje, píše, hrá na klavír a cestuje. Momentálne žije na opačnom konci sveta, ale vždy vie, kde je jej domov.