sedmo článok

IMG_1622

Tak… A máme za sebou prvý rok, milé SedmoKRÁSKY! Gratulujem Ette a všetkým ostatným nám, SedmoKRÁSKAM, že sme to tak pekne zvládli. Ja síce neprispievam do nášho časopisu od jeho založenia, no som veľmi rada, že som jeho súčasťou. (Vďaka, Alex :)) Napriek tomu, že som zaneprázdnená mamička na plný úväzok, ten môj malý štuplík na chvíľu zaspal, a tak som rýchlo vhupla pri počítač, aby som mohla niečo načmárať :)

Už od malička som mala cit pre písanie. Svoje zážitky a postrehy som si zapisovala do denníkov. Aké vám to boli vtedy radosti a starosti! :) Vždy ma bavilo o niečom písať. Našťastie, moja mamina má moje výtvory uložené doteraz a vďaka tomu viem, že som si od mojich desiatich vymýšľala nielen básničky a pesničky, ale že som vyrábala aj svoje vlastné ,,časopisy“. Tieto časopisy obsahovali výstrižky z iných časopisov, kde som vždy ,,vyspovedala“ nejakú hviezdu (v tých časoch to boli napríklad hviezdy zo seriálov, telenoviel či takí Backstreet Boys, Iné Kafe alebo Britney Spears :D). Môj časopis obsahoval preklad zahraničnej pesničky a na záver som vždy uviedla svoj ,,exkluzívny“ recept. Jeden z tých receptov znel asi takto: ,,Na prípravu banánového mlieka potrebujete: jeden banán, mlieko… Postup: banán rozmixujete a pridáte mlieko. Dobrú chuť!“ Určite by ste nepovedali, že práve takto by ste si niečo také zhotovili. :)

Keď som mala trinásť a vyhrali sme majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, založila som si pre hokejistov ich vlastnú knihu. Zaznamenávala som si všetko – od toho, akej farby mali oči, aké číslo mali na drese, až po to, či boli ženatí alebo slobodní… Všetko som vypátrala :) … A tie moje vymyslené pesničky pre deti! Možno raz budú také slávne, aké sú tie Jarošove 😀

Som veľmi rada, že môžem prispievať do SedmoKRÁSOK. Vždy som chcela vlastniť svoj časopis, v ktorom by som sa mohla vyblázniť. V mojich predstavách som sa videla ako šéfka časopisu. Videla som sa, ako si sadám za počítač a vytváram titulnú stránku :) Neviem prečo, ale na dráhu spisovateľky či redaktorky som sa nevydala a ani som taký odbor neštudovala. Takže aspoň takýmto spôsobom si to kompenzujem. Možno sa počas materskej vzchopím a vytvorím niečo, čo som vždy chcela. (Napríklad mám rozpísanú knihu… Snáď raz uzrie svetlo sveta)

Je príjemné, keď si môžeme v časopisoch či knihách prečítať niečo nové, niečo, čo nás zaujme. Verím, že Etta bude napriek svojej pracovnej vyťaženosti naďalej náš magazín viesť a že bude mať dostatok nápadov na vždy nové a zaujímavé témy. Všetkým SedmoKRÁSKAM a tým, ktorí nás čítajú, prajem, aby zabudli na tento upršaný a bláznivý Apríl (teda ak ho nemajú tak v láske ako ja), a keď príde to krásne jarné počasie, užívali si ho do sýtosti :)

Facebook Comments
Tags from the story
,
Written By

Priateľská baba, ktorá má rada spoločnosť, ale keď sa zavrie do svojej ulity, je rada sama so sebou, s dobrou knihou, poprípade dobrým filmom a užíva si pokojné chvíle.