Ako sa stať sedmoKRÁSKOU

Vitaj, budúca sedmoKRÁSKA!

Rozhodla si sa,že to s nami skúsiš? Tak poď do toho!

Nie je to nič ťažké. Urči si tému a pošli nám článok na redakcia@sedmokrasky.sk . Ak bude potrebné nejaké veci zmeniť, všetko s tebou prekonzultujeme.

Najdôležitejšia vec: rozsah je JEDNA STRANA. Nepíš nič dlhšie.

Chceš písať, ale nevieš o čom? Nevadí. Nižšie si môžeš bližšie prečítať o našich kategóriách. Ak ťa niečo napadne, ale nie si si istá, či je to v pohode, napíš nám na redakcia@sedmokrasky.sk, a spolu to preberieme. 

Píš tak povediac „z brucha“, úprimne, ako vám jazyk narástol. Neboj sa používať sarkazmus a hlavne nešetri humorom, povolené je všetko cez slangové či cudzie výrazy, veľmi radi uvítame aj fotografie. Kľudne sa vyspovedaj, podpor ostatné ženy svojím príbehom. Nech všetky vieme, že v tom nie sme samy, že nás koľkokrát trápia/tešia rovnaké veci, aj keď sú zdanlivo rozdielne.

Takže ešte raz: ak sa rozhodneš, že sa k nám chceš pridať, pošli svoj ČLÁNOK/OTÁZKU/NÁVRH na redakcia@sedmokrasky.sk . V tele správy napíšte „súhlasím s korektúrou a uverejnením článku na www.sedmokrasky.sk“. Korektúra bude len gramatická, do tvojho obsahu zasahovať nebudeme. Pridajte pár riadkov o sebe, meno, pod akým chceš byť uvedená (ak chceš byť anonymná, napíš „ako čitateľ“) a ak si to tvoj článok vyžaduje (diy, cestovanie), pridaj fotky.

Každý článok bude mať originálnu ilustráciu/koláž.

Pri písaní pamätaj na to, že sa prihováraš ostatným sedmoKRÁSKAM. Urči si tému a drž sa jej. Držíme palce.

KATEGÓRIE

Toto rozdelenie je len orientačné, je to taká barlička, ktorá ti pomôže začať. Ak máš nápad na článok, ale nevieš, kam ho pichnúť, pošli ho aj tak, nejaké miesto mu určite nájdeme.

KULTÚRA – A kam ty chodíš v lodičkách?

Si posadnutá kultúrou a chodíš kade-tade, alebo radšej pozeráš doma seriál? Napíš o tom. Tu môžeš napísať o všetkom kultúrnom aj nekultúrnom, filmoch, seriáloch, divadlách, koncertoch…medze sa jednoducho u nás nekladú. Je jedno či sa to, o čom chceš napísať, stalo včera, alebo pred dvadsiatimi rokmi. Ak chceš písať o filme z osemdesiateho piateho, nech sa páči, ak chceš písať o knihe, ktorá vyšla včera, tu máš priestor.

OSOBNOSTI – Keď vyrastiem, chcem byť ako…

Doplň túto vetu podľa seba. Napíš nám o tom, kto ťa inšpiruje. Nemusí to byť niekto slávny. Inšpiruje ťa tvoja babka? Napíš o nej. Nemusíš písať len o ženách. U nás v sedmokráskach nediskriminujeme. Ak chceš napísať o tom, aký bol Einstein super, poď do toho.

ÚVAHY – Rozjímanie o všetko a o ničom a o čomkoľvek čo je medzi. Čo?

Sem môžeš napísať čokoľvek, ale naozaj že čokoľvek. Nad čím práve premýšľaš? Nesmrteľnosťou chrústa? Súčasnými problémami na Slovensku? Nad tým, kam zázračne miznú gumičky do vlasov? V tejto kategórii vôbec nemusíš podať nejaké riešenie, záver, ako v reálnom živote, nie vždy ich máme po ruke a to je úplne v poriadku.

CESTOVANIE – Raketou na Mars

Rada cestuješ alebo by si chcela cestovať?! Ak máš túlavé topánky a je jedno, či si bola v Slovenskom Raji alebo na Bali, podeľ sa o svoje rady a skúsenosti s ostatnými SedmoKRÁSKAMI. Môžeš napísať o mieste, kde si, kde si bola, môžeš napísať o ľuďoch, ktorých si stretla, veciach, čo si zažila…Súčasťou tvojho článku by mali byť aj fotografie.

POVOLANIE – Keby som bola princezná Arabela

Máš zaujímavú prácu alebo ti práve naopak už lezie „hore krkom“? Poď sa z toho vypísať. Zaujíma nás, ako vyzerá tvoj deň. A pozor! Veľa z nás si to ani neuvedomuje, pretože je to naša každodenná práca, ale mnoho z nás robí fakt husté veci. Touto cestou môžeš inšpirovať mladšie sedmoKRÁSKY. Táto kategória je aj pre tie z vás, ktoré vyštudovali/robili niečo úplne iné, ako to, čomu sa venujú dnes. Aké je to zmeniť smer o 180 stupňov?

DIY – kôlnička hej bum-tralalí

Ak si tvor tvorivý a rada vyrábaš, rôzne veci, podeľ sa s nami o grify. Uvítame akékoľvek nápady a návody, od tých zložitejších až po tie šikovné, jednoduché. Môžeš poslať výtvor do bytu, záhrady, vychytávky, ktoré zjednodušia život, ale aj recepty či návod na DIY kozmetiku. Súčasťou tvojho článku by mali byť fotky (Ak preferuješ video, sem s ním)

MÓDA – Když se načančám

Máš svoj štýl? Ak nepatríš k tým, čo poslúchajú mamu a teplo sa obliekajú, poď sa predviesť SedmoKRÁSKAM. Pošli nám fotku svojho #OOTD, napíš, ako si si vytvorila svoj štýl a či to bola ľahká cesta, alebo si urobila pár prešľapov. Prečo sa obliekaš tak, ako sa obliekaš? A je štýl naozaj o oblečení?

LÁSKA A SEX –Srdce, kotva kríž

A domov prídem až ráno. Úvahy rady tipy a triky a vlastné skúsenosti so vzťahmi-nevzťahmi. Našla si toho pravého/pravú? Ako si vedela, že to je to to pravé orechové? Máš vzťah na diaľku? Ako to zvládaš? Si sama? Si s tým v pohode, alebo si plačeš do vankúša? Poraď, zdieľaj, pomôž a možno poradíš aj sama sebe.

Facebook Comments