Movielist na víkend: Friendship never ends

movielist

Milé sedmoKRÁSKY, priateľstiev je mnoho druhov, tak ako v reálnom živote, tak aj na filmovom plátne. Ja som sa rozhodla v tomto movieliste zamerať na dynamiku ženského priateľstva. Od tých v staršom veku, cez tie medzigeneračné až po tie, kedy je svet gombička. Tak zavolajte kamoške a spravte si filmový večer :)

Spice World

A začíname vo veľkom! :) Lebo kto iný, ak nie Spice Girls, nás naučil, že kamaráti majú vždy prednosť. Pamätná perla múdrosti znela nejako takto: „If you wanna be my lover, you gotta get with my friends. Make it last forever, friendship never ends.“ Ach, Spice Girls, vaša nekonečná múdrosť obohacuje môj život dodnes. Tento film si pýta sleepover a potom tancovačky v pyžamách, lebo hneď ako si ho pozriete, začne youtube party z hitov našich mladých liet :)

spice

The First Wives Club

Táto bláznivá komédia presne ukazuje, čoho sú najlepšie kamarátky spoločne schopné. Keď Diane Keaton, Bette Midler a Goldie Hawn opustia manželia kvôli mladším ženám, rozhodnú sa, že založia First wives club, ktorého zámerom je pomsta. Podľa vlastných slov: „Pomohli sme im vyšplhať sa hore, môžeme ich aj potopiť.“ V konečnom dôsledku však film nie je o pomste na neverných manželoch, ale o znovunájdení priateliek na celý život.

wives

The Banger Sisters

Ďalšia z komédií, ktoré vo vás zanechajú pocit. Goldie Hawn hrá zostarnutú groupie, ktorá sa zasekla v sedemdesiatych rokoch a neuvedomila si, že život išiel ďalej. Rozhodne sa navštíviť svoju starú groupie kamošku Susan Sarandon. Tá je na tom však opačne. Vydatá za politika, celá v béžovom, strnulá matka dvoch dcér, ktorá nikomu nepovedala, že kedysi pravidelne žúrovala s Jimom Morrisonom. Nasledujú hádky, zábavné situácie a spoločné nájdenie novej rovnováhy (plus nezabudnuteľná scéna s jointom a krabicou plnou fotiek muzikantov a ich…eh, gitár :) )

bangers1

Sedmokrásky

Ako by to bolo, keby som do tohto zoznamu nezaradila ikonický film, podľa ktorého sa, milé sedmoKRÁSKY, voláme :) Film, ktorý získal v roku svojho vydania (1966) veľký obdiv, sa považuje za jeden z míľníkov československej novej vlny. Jeho režisérka Věra Chytilová po ňom stihla natočiť pred zákazom činnosti ešte jeden. A o čom teda vlastne je? Dve Marie sa rozhodnú, že sa nudia a budú zlé. Nasleduje séria eskapád, ktoré dve dievčatá privedú do rôznych situácií. Vizuál je neuveriteľný a kto by odolal perlám ako: „Máš křivý nohy.“  „A co nevíš, že jsem na tom založila svůj charakter?“ Vrelo odporúčam :)

dasies

Mona Lisa Smile

Tento film je o tom, že ženy to síce v spoločnosti nemajú ľahké, ale neexistuje len jedna správna možnosť. Julia Roberts hrá mladú „starú dievku“, ktorá v päťdesiatych rokoch príde učiť na dievčenskú školu. Medzi ňou a jej mladými žiačkami nastane spočiatku boj, ale postupne im otvára oči a ony samozrejme jej. Priateľstvá vznikajú na rôznych úrovniach a medzi rôznymi ženami. Tento film pekne pripomína, že nič na svete nie je čierne a biele.

mona

Stepmom

Silný film plný vzťahov, citov a vyrovnávania sa s nezvratnými vecami. Susan Sarandon je rozvedená matka dvoch detí, ktorá umiera na rakovinu. Julia Roberts je nová mladá manželka a macocha, ktorá po jej smrti preberie jej miesto, čo vedia obe. Z prvotnej averzie postupne prechádzajú do vzájomnej akceptácie až k dojímavému priateľstvu, pri ktorom vám zaručene aj slzička vybehne.

step

How to be single

Najnovší film zo zoznamu vyšiel začiatkom tohto roka. Dakota Johnson je prvýkrát v živote single. Rebel Wilson si single život úplne užíva. Leslie Mann je sama, čo je dosť zle, pretože chce byť matkou najviac na svete. Aj keď je film miestami trošku slabý, je to príjemné pozeranie, keď si chcete samé doma oddýchnuť s vrecom popcornu. Tie z vás, ktoré ste single, utvrdí v tom, že je to super, a tým z vás, ktoré sa toho bojíte ako čert svätenej vody, dodá odvahu.

giphy

gifs: www.giphy.com

Facebook Comments
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?