Hanbiť sa či nehanbiť…alebo keď jedna noc stačí

hry-dospelych

„Let’s talk about sex, baby, let’s talk about you and me, let’s talk about all the good things…“ Ok, ok, nebudem celý článok spievať (do tej miery, do akej sa dá spievať v tejto forme). Takže, ako moja úvodná piesenka naznačila, poďme sa rozprávať o sexe. Konkrétne o sexe, ktorý zažila väčšina sexuálne aktívnej populácie aspoň raz a aj tak sa na tento druh sexu ako spoločnosť dívame ako na niečo, za čo by sme sa mali hanbiť: one night stand.
Názory na tento akt sa, samozrejme, líšia a od doby svojho vzniku (od nepamäti?) sa nám podarilo veľa hanby, ktorá sa s one night standom asociuje, odstrániť. Napríklad ženy, ktoré majú one night stand, už nie sú ľahké devy, ale moderné devy, teda skôr nikto nahlas nepovie, že majú „pokrivenú morálku“. Stále sa však so sexom na jednu noc spája napríklad pojem walk of shame, teda prechádzka hanby, ktorá nasleduje na druhý deň ráno. Po (dúfam) zábavne strávenej noci by sme sa mali totiž zakrádať domov, pretože sme spravili niečo, čo sme nemali. Keď si do googlu zadáte „one night stand“, vyskočia vám články o tom, ako ženy tieto noci ľutujú, ľutujú ich viac ako muži, články s radami, ako sa zachovať po takejto noci, ako sa dostať domov… Jednoducho, bolo by asi jednoduchšie, ak by sme všetky nosili šarlátové písmeno v kabelke, len tak pre istotu.
Tak si to poďme bod po bode rozobrať. To, že sa žena rozhodne, že si chce užiť na jednu noc, neznamená, že je amorálna, alebo nebodaj ľahká deva. Pokiaľ je slobodná a toto rozhodnutie spraví slobodne, nikto by ju nemal za to súdiť. Predsa len, jedná sa o sexuálny akt medzi dvoma dospelými ľuďmi, takže čo je koho do toho? 😀 Tiež tí, ktorí radi ukazujú prstom, nepoznajú dôvody, prečo sa tak rozhodla.
Walk of shame. To, že je v spoločnosti sex na jednu noc považovaný za niečo, za čo sa máme hanbiť, je dokázané už len tým, že príchod domov na druhý deň má vo svojom pomenovaní slovo hanba. Celkom vtipné je, že za posledných pár rokov sa vynorilo aj druhé pomenovanie – stride of pride, teda pyšný pochod :) . Nie je sa totiž za čo hanbiť. Práve ste mali sex, nepáchali ste masovú vraždu šteniatok.

A teraz k ľútosti. Samozrejme, že raz za čas sa zadarí a ráno odkráčate od niekoho, koho už nikdy nechcete vidieť. Všetky máme takéto noci. Prekvapením však môže byť, že ženy, ktoré preferujú one night standy, ich vôbec neľutujú, necítia hanbu a v nedeľu večer nesedia v slzách. Ako som už spomínala, jedná sa o slobodné rozhodnutie z osobných dôvodov a tak, ako si niekto nevie predstaviť život bez partnera, niekto si ho nevie alebo nemôže predstaviť s partnerom.

Samozrejme, že aj na oko spontánny sex na jednu noc sprevádzajú určité pravidlá, nazveme ich „jednonočná etiketa“ :) . Vždy je dôležité, aby obe strany urobili rozhodnutie stráviť čas s tým druhým slobodne a dobrovoľne a aby vedeli, že sa naozaj jedná o jednu noc, z ktorej nevyplývajú žiadne záväzky (keďže to je celá podstata one night standu). Tiež je dôležité chrániť seba aj chvíľkového partnera, pretože v zápale noci nikto nezarecituje svoju zdravotnú históriu.

Takže, milé sedmoKRÁSKY a páni, ak si myslíte, že užiť si na jednu noc je pre vás to pravé, smelo do toho, nie je sa za čo hanbiť, a keď dodržíte základné pravidlá (ochrana!!!), nie je dôvod, prečo by ste si nemali takúto noc užiť. Možno zistíte, že to nie je nič pre vás, čo je úplne v poriadku. Možno zistíte, že raz za čas vám takto zábavný večer prospeje, čo je tiež v poriadku. Dôležité je, aby ste takúto noc zažili na základe svojho vlastného, slobodného rozhodnutia a pamätali si, že kedykoľvek môžete povedať nie.

Facebook Comments
Tags from the story
,
Written By

Etta je tvor tvorivý a to na všetky strany. Ak netvorí, oddychuje s knihou v ruke, alebo pozerá South Park. Oh, a je živá Daria. Alebo by chcela byť?